Smrt Jiřího si vdova tentokrát připomněla už dva týdny před výročím. S přítelem Mirkem (52) se totiž stěhovala z domu na Chouzavé, kde nějakou dobu nechali bydlet i Dominikou Gottovou (47), s níž zažili dost trápení.

Během stěhování narazila Šárka na kostlivce ve skříni, který se netýkal bývalé podnájemnice, ale právě zesnulého muže. „Při ukládání knih do krabic jsem na řadě z nich objevila přelepky: Exekučně zabaveno. Bylo na nich datum 16. dubna 2003. Vím, že už tehdy Jirka řešil nějaké problémy, ale že na něj domů přišli exekutoři, to mi zatajil,“ prozradila pro Aha! překvapeně Rezková.

„Bylo to sedm měsíců předtím, než se zabil. Strašně mě doteď bolí, že se mi se svými problémy nesvěřil. Mohli jsme je řešit,“ dodala se slzami v očích. Ačkoliv už se s tragickou smrtí manžela jinak vyrovnala, občas ji přece jen napadá – co kdyby...

VIDEO: Šárka Rezková o Dominice Gottové: Lituji, že jsme jí pomohli!

Video
délka: 12:13.20
Video se připravuje ...

Šárka Rezková o Dominice Gottové: Lituji, že jsme jí pomohli! Luboš Procházka, Lukáš Červený

Dokonce má i za to, že k sebevraždě Brabce dohnali sami jeho věřitelé. „Stále více jsem přesvědčená, že to byly nějaké donucovací prostředky, že tu sebevraždu spáchal! Tehdy jsem se to po jeho odchodu dozvěděla,“ řekla interpretka písně Borůvková, která se rovněž léta potýkala s psychickými problémy.

„Z vlastní zkušenosti vím, že krůček k tomu, aby to tady člověk skončil, je opravdu tenký. Neberu to jako odvahu, ani jako srabáctví, snažím se to chápat a za ta léta jsem to vstřebala,“ doplnila zpěvačka, která po manželově smrti zůstala sama s tehdy čtyřměsíčním synem Dominikem (17). Jelikož úterý trávila právě především s rodinou, k hrobu manžela se chystá až ve středu.

Na minulost ale myslí častěji, dokonce prý minimálně jednou za rok jezdí do jihočeského Božejova, tedy na místo, kde se Brabec zastřelil. „Procházím se tam a přemýšlím. Naši přátelé tam stále mají tu osudovou chatu, kterou jsme si s manželem pronajímali a kde se Jiří zabil,“ svěřila se pro Aha! Šárka. 

VIDEO: Šárka Rezková na hřbitově

Video
délka: 01:57.00
Video se připravuje ...

Šárka Rezková Luboš Procházka, Aleš Brunclík

„Pořád mi nabízejí, že tu chalupu můžu využívat. Přestavěli ji, je to tam jiné, aby se tam všichni cítili dobře. Ale já tam nezvládnu spát. Na návštěvu přijedu, ale nocovat tam nemůžu, pořád se mi to vrací,“ dodala posmutněle.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Fotogalerie
48 fotografií