„Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svým časovým možnostem dělat nemůžu. A nechci,“ uvedla v rozhovoru pro Deník N moderátorka Světlana Witowská s tím, že na ni nebyl vyvíjen žádný nátlak – zkrátka chce dát přednost své rodině. „Mám malého syna, kterému bych se chtěla víc věnovat. Už dva roky se část měsíce vracím z práce až v půl dvanácté v noci a chtěla bych to změnit,“ zdůraznila maminka devítiletého Filipa. Se svým exmanželem, známým sportovním komentátorem Robertem Zárubou (59), má ještě syna Viktora (19), ten je však již dospělý.

„Světlano, právě jsem se dozvěděl, že končíte v ČT. Mrzí mně to a je to velká škoda. Byla jste pro ČT velkým přínosem a pro mě osobně jste moderátorka s velkým M. Vaše znalosti, způsob komunikace a vystupování byly perfektní a je mně opravdu líto, že už Vás neuvidíme,“ stýskal si na Světlanině oficiálním facebookovém profilu její příznivec z Brna.

„Duel prezidentských kandidátů zvládla na 1*, je skvělá, vzdělaná, v obraze, asertivní… ale i pro mne je prioritou osobní život, dětství dětí se nevrátí. Za to paní Witowská se určitě jednou vrátí,“ přisadila si paní Michaela.

VIDEO: Světlana Witowská prozradila, jaké nervy ji čekají po prázdninách

Video
délka: 02:01.12

Světlana Witowská prozradila, jaké nervy ji čekají po prázdninách. Adam Balažovič/bpž

„Je jasné, že neodchází dobrovolně. Po reportáži, kdy si skvěle podala středočeskou hejtmanku v kauze trestního oznámení na záchranářku, mě to nepřekvapuje… Na tzv. nezávislé zprávy na ČT už se dívat nebudu. Je jasné, že jsou pod palcem politiků,“ byl pevně přesvědčen další ze čtenářů.

„Veřejnoprávní ČT přestává být veřejnoprávní!!! Paní Witowské se vůbec nedivím, že odchází. Přeji hodně štěstí v novém pracovním i osobním životě,“ přidal se pan Petr. Názory, že ústup Witowské z ČT souvisí s volbou nových členů Rady, je zde ostatně velice často skloňován – byť to moderátorka sama popřela.

Další dumají, zda nedala přednost zajímavější nabídce, tipují, že by mohla z České televize „přeběhnout“ na CNN Prima News či do DVTV. Některé názory jsou ale už lehce hraniční. „Sláva, konečně o jednu čarodějnici na ČT míň!“ radovala se například jedna dáma, další Světlanin styl moderování přirovnávali k „sekernici“ Michaele Jílkové (52).

„Je dobře, že udělají změny. Konečně budeme vědět, za co platíme poplatky. Aspoň doufám,“ myslela si jedna ze čtenářek Blesku. „Neměla jsem ji ráda, byla mi strašně nesympatická. Mohla by s sebou vzít i Noru Fridrichovou,“ malují si další a další naši čtenářky a čtenáři. „Vůbec mi nebude chybět. Proč by taky měla?!“

Bude vám Světlana Witowská v Událostech chybět?
Celkem 14004 hlasujících

VIDEO: Kamarádství Witovské s manželkou Zemanova nejbližšího: Konflikt zájmů?

Video
délka: 00:51.80

Kamarádství Witovské s manželkou Zemanova nejbližšího: Konflikt zájmů? Studio Blesk

Fotogalerie
29 fotografií