Klid nemá Hryc, který trpí stejným onemocněním jako zesnulý Karel Gott (†80), ani na lůžku v bratislavské nemocnici. Dceru Wandu (42) od rána do noci otravují hyeny toužící vydělat na otcově těžké situaci. Rodině nabízí účinné léky na rakovinu za nesmyslné částky. Žádný takový lék ale neexistuje.

„Já netuším, odkud mají tihle šarlatáni moje číslo. Já ale čísla zvedám, jednak kvůli otci, jednak kvůli práci,“ uvedla hercova dcera slovenskému serveru Nový čas. Šmejdi svými nekalými praktikami navíc ohrožují hercovo zdraví. Často si od zlodějů přečte nebo vyslechne varování, že chemoterapie jeho stavu pouze přitíží a měli by ji co nejdřív zastavit.

Denně vyřídí až pět telefonů, dvanáct zpráv a mnoho e-mailů. A všechny tyto nabídky mají společnou jednu věc – tvrdí, že pro jejího otce mají 100% účinný lék.

„Tohle když dělají lidem, kteří mají tyto diagnózy, jsou úplně zoufalí a nechají se přesvědčit, tak to může být velký problém,“ pokračuje Hrycová. „Někdo tomu uvěří, vykašle se na léčbu, na lékaře… tihle lidí za to nepřebírají žádnou zodpovědnost. Je to byznys model postavený na oblbování lidí v nouzi,“ upozorňuje.

A co na tyto podvodné nabídky říká sám Andrej? „ Bohatnout na neštěstí jiného, to je největší podlost na světě,“ svěřil se serveru. „Lidi jsou svině! Už když se objevila korona, začali někteří vykupovat roušky za 10 centů a prodávat je za pět eur.“ Podle něj za toto šílené chování některých jedinců může samotná vláda.

„Vláda je naučila – podívej, všichni kradou, tak i ty kraď, teď je ta šance. Nakoupíš za levno, prodáš draze. Takové lidi je potřeba zavřít. Měli by si dávat pozor, aby neskončili v base,“ uzavřel naštvaný herec.

VIDEO: Výročí odchodu Bartošové: Rychtář mluví o své smrti! A Kostková přivítala nového člena rodiny.

Video
délka: 02:48.04

Výročí odchodu Bartošové: Rychtář mluví o své smrti! A Kostková přivítala nového člena rodiny. Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
24 fotografií