Vendula Pizingerová je žena, jejíž život by vystačil na několik řad televizního seriálu. Krásná blondýna, která se provdala za slavného hudebního skladatele Karla Svobodu (†68), povila dcerku Klárku, co ještě jako dítě podlehla zákeřné nemoci, poté pohřbila i manžela, jenž si prostřelil na zahradě jejich vilky hlavu… A klid a rodinné štěstí pak nalezla až v náručí svého třetího manžela, o 16 let mladšího urostlého sportovce Josefa Pizingera (32), s nímž ji pojí záliba v túrách, a také nepochybně i touha po dobrodružství.

Byť je to už téměř dvacet let, co Pizingerová pochovala svého prvorozeného potomka, bolest ze smrti dítěte je něčím, co jen tak nepřebolí. A přestože se sympatická plavovláska nepovažuje za sentimentálního člověka, poslední dobou jí ony těžké časy připomíná neustálé nošení roušek, zabraňující přenášení koronaviru.  „Roušku jsem poprvé nasadila na obličej před 22 lety… V motolské nemocnici…“ vzpomíná zakladatelka nadace Kapka naděje na instagramu.

„Přes dlouhé léčené mé dcery Kláry z leukemie (kdy obranyschopnost organismu je téměř na nule) a po následné transplantaci kostní dřeně, jsme si po tříměsíční úplné izolaci celá rodina na roušky tak zvykli, že i když někdo z nás odcházel domů, roušku si ani nesundal. Častokrát jsem seděla v autě a všimla si, že se na mne někdo divně dívá… Se smíchem jsem si ji vždy sundala,“ popisuje chvíle, kdy odcházela z nemocnice, kde její malá dcerka sváděla boj o život...

„Ale dnes je to jinak. Rouška je nyní důležitým společníkem nás všech! V Kapce naděje ji důvěrně známe, jelikož bychom s některými dětmi tím pádem vůbec nemohli být...“ vysvětluje.

Díky svým možnostem se proto zapojila do rozvážení roušek pro potřebné, tedy pro onkologicky nemocné děti, pro které by mohlo být nakažení koronavirem smrtelným nebezpečím. Kromě toho poděkovala všem lidem, co nesobecky šijí roušky pro své bližní. Její přístup pak na sociálních sítích ocenil a dojal celou řadu hvězd, například zpěvačku Moniku Absolonovou (43), herečku Danielu Šinkorovou (47) či módní návrhářku Blanku Matragi (67).

VIDEO: Vendula Pizingerová utopená v květech. Róbu dvakrát vynesla a jde do dražby! 

Video
Video se připravuje ...

Vendula Pizingerová utopená v květech. Róbu dvakrát vynesla a jde do dražby! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
64 fotografií