Původně do Anglie odletěla za prací a chystala se studovat ve Švédsku. Nakonec se v Londýně dostala na prestižní školu, kde studuje designovou a technologickou antropologii. Škola je velmi nákladná, ale Kateřina odmítla finanční injekci od rodičů.

„To by člověk nebyl ideální rodič, kdyby takto podporoval své dítě. Anglie je drahá země, na studium jsem si tam vzala půjčku. Jsem vděčná za to, že je pro mě jako Evropana jednoduché půjčku dostat. Splácíte ji třicet let po menších částkách, tak vás to tolik nezabolí. Začínáte až ve chvíli, kdy dosáhnete určitého platu. Splátky jsou odvozené od toho, kolik si vyděláte,“ prozradila v rozhovoru pro magazín Téma Kateřina Zemanová.

„Za těch několik let už mám za sebou bizarní balíček prací. Pomáhala jsem třeba organizovat rockové koncerty, pak jsem přesedlala na burlesku. Ne já. Jen jsem těm slečnám burleskám pomáhala s účesem a líčením. Teď už se ale věnuju jen klasické kancelářské práci,“ dodala se smíchem Kate, která nebydlí v žádné vile s bazénem, ale v bytě na severu Londýna se čtyřmi spolubydlícími. 

Podle Kateřiny její spolužáci neví, že je dcerou prezidenta. Prý to tam nikoho nezajímá. Pod názvem Česká republika si vybaví jména jako Miloš Forman, Jaromír Jágr nebo Otto Wichterle.

VIDEO: Kateřina Zemanová promluvila o přípravách hradního plesu. Zpovídala ji manželka hradního kancléře

Video
délka: 01:27.20

Kateřina Zemanová promluvila o přípravách hradního plesu. Zpovídala ji manželka hradního kancléře Facebook/Pražský hrad - KPR

Fotogalerie
26 fotografií