2. duben 2020
Svátek slaví Erika, zítra Richard

Nejslavnější miminka roku 2019: Pro Voříškovou to bylo peklo! Rodily i Mynářová nebo Šafi!

/
 • Miminka 2019
  28. prosince 2019 ● 05:15

  Osobnosti a celebrity letos přivedly na svět mnoho potomků. Děti se rodily tajně, během divoké bouřky i předčasně, takže se maminky často strachovaly. Některé rodičky, jako třeba Tereza Voříšková, si podle svých slov sáhly až na dno. Ewa Farna pro změnu svůj porod dokonale utajila.

 • 1.

  Český showbyznys leden - červen

  2. leden - František Soukup (36), muzikant

  Jediný syn skladatele Ondřeje Soukupa (68) a textařky Gábiny Osvaldové (66) František vstoupil do roku 2019 jako trojnásobný otec! Ke dvěma synům Maxovi (4) a Bartolomějovi (2) přibyl František.

   

  2. leden - Tereza Bebarová (44), herečka

  Tereza Bebarová

  Herečka ze seriálu Ulice se stala dvojnásobnou maminkou. Porodila dceru, které s partnerem Ivanem Kotmelem vybrali jméno Sofie. „Znamená moudrost a taky se hezky rýmuje se jménem naší první dcery Klaudie,“ vysvětlila.

   

  Červen - Ewa Farna (26), zpěvačka

  Ewa Farna

  V nemocnici v Příbrami přišel na svět první potomek slavné zpěvačky. A stejně jako svůj požehnaný stav i samotný porod tajila. S manželem muzikantem Martinem Chobotem (30) synovi vybrali jméno Artur.

   

  6. červen - Lucie Černíková (38), herečka

  Herečka známá jako barmanka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stala již dvojnásobnou maminkou. Ke starší dceři Sofince (5) do rodiny přibyla sestřička. S manželem, bubeníkem Chinaski Lukášem Pavlíkem, vybrali zajímavé jméno Elena Isabela.

  Lucie Černíková s dcerami

  6. červen - Leona Stříbrná Černá (38), zpěvačka

  Leona Černá

  Finalistka třetího ročníku Česko hledá SuperStar se stala dvojnásobnou maminkou. Po porodu dcery Tamary prožívala dramatické chvíle. „Nemohla chvíli dostatečně dýchat. Měla trochu horší výsledky a čekali jsme, ale přes noc se to srovnalo,“ popsala.

   

  Konec června - Renata Czadernová (34), moderátorka

  Renata Czadernová

  Moderátorka Televizních novin porodila 6 týdnů před termínem. O novorozenou Karolínku měla zprvu velký strach. „Převezli ji na JIPku, já jsem zůstala po operaci na rizikovém oddělení. Asi po týdnu jsme přešly na společný pokoj,“ vylíčila.

 • 2.

  Český showbyzbys červenec - září

  25. července - Nikol Moravcová, herečka

  Herečka známá jako zlatokopka z reklamy na banku a blogerka porodila v pražské porodnici v Podolí dceru Violet, která přišla na svět císařským řezem. Se svým manželem Karolem si řekla ano minulý rok v srpnu.

   

  26. července - Patrik Vrbovský (42) alias Rytmus

  Rytmus

  Dva měsíce po svatbě se stali rodiči. Slovenská moderátorka Jasmina Alagič (29) porodila syna Sanela. „Čekal jsem na tebe celý život, v mém podvědomí jsem tě nosil každý den,“ rozplýval se Rytmus.

   

  Srpen - Michal Novotný (40), herec

  Oblíbený herec a bavič se stal ve 40 letech poprvé otcem. Jeho přítelkyně přivedla na svět holčičku. Šťastnou novinkou se nepochlubil představitel Darka z Ordinace, ale prásknul to na něj kolega z Partičky Richard Genzer (52).

   

  16. srpna - Petra Svoboda (36), moderátorka

  Petra Svoboda

  Novácká moderátorka Petra Svoboda (36) se stala dvojnásobnou maminkou! Dcera Ráchel (9) se dočkala vytouženého bratříčka. „Naše společné štěstí se jmenuje Eduard a pro nás i šikovnou starší ségru je tím nejroztomilejším chlapečkem na světě,“ popsala za sebe i svého manžela Ondřeje Křivku (33).

   

  4. září - Miluše Bittnerová (41), herečka

  Miluše Bittnerová

  Stala se poprvé maminkou. „Dcera Betynka se narodila s váhou 3150 gramů a 50 centimetrů. Ten pocit se nedá slovy popsat,“ byla dojatá herečka, která stihla s partnerem Reném (46) ještě před porodem utajenou svatbu.

 • 3.

  Český showbyznys listopad - prosinec

  Listopad - Marika Šoposká (30), herečka

  Marika Šoposká

  Syna Vincenta přivedla na svět herečka známá z Ordinace v růžové zahradě 2. „Všechno! Velký bratr,“ okomentovala snímek Marika, která před čtyřmi roky porodila syna Benedikta. Jejím manželem je filmový zvukař Petr Čechák.

   

  Listopad - Tereza Voříšková (30), herečka

  Tereza Voříšková

  Narození prvního miminka pro ni bylo peklo. „Porod je něco mezi smrtí a životem, je to zvířecí, pudové a všichni jdou až na dno,“ popsala herečka, která doteď neprozradila jméno ani pohlaví. Ještě než porodila, tak se v létě vdala za tanečníka Matyáše Rambu.

   

  15. listopad - Petra Němcová (40), topmodelka

  Petra Němcová

  První potomek přišel na svět o 6 týdnů dřív a za dramatických okolností. „Sám si zvolil, že přijde na svět nečekaně uprostřed noci, v odlehlé oblasti během bouře, v níž jsme málem porodili předčasně narozené miminko v autě na cestě do porodnice,“ popsala modelka.

   

  20. listopad - Václav Noid Bárta (39), zpěvák

  Václav Noid Bárta

  Muzikant má dvě dcery. Přítelkyně Eliška Grabcová (29) porodila zdravou holčičku, která sice dostala jméno Eliška, ale ještě před jejím příchodem ji přejmenovali na Elsu. Královna Elsa z Ledového království je totiž oblíbená postava Vaškovy první dcery Terezky (5).

   

  20. prosinec - Patrik Hezucký (49), moderátor

  Patrik Hezucký

  S manželkou Nikolou očekávali první miminko až poslední den roku, ale syn Oliver přišel na svět předčasně. „Jo, měl jsem ho v ruce. Držel jsem ho opatrně a vypadal spokojeně,“ pochlubil se očividně dojatý tatínek.

 • 4.

  Politika

  14. března - Jaroslava Jermanová Pokorná (49), hejtmanka

  Jaroslava Jermanová Pokorná

  Svého druhého potomka porodila hejtmanka Středočeského kraje v benešovské nemocnici. Dceru Emu má s partnerem Jakubem Pokorným, který je o 15 let mladší.

   

  9. dubna - Petra Doležalová (32), mluvčí

  Petra Doležalová

  V červnu 2018 nastoupila jako mluvčí druhé vlády Andreje Babiše. Svou pozici po osmi měsících opustila z důvodu těhotenství a letos přivedla na svět dceru Emílii.

   

  22. července - Lucie Kubovičová (42), mluvčí

  Lucie Kubovičová

  Dlouholetá spolupracovnice premiéra Andreje Babiše a bývalá mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová porodila syna Alberta.

   

  9. srpna - Alex Mynářová (36), exmoderátorka

  Alex Mynářová

  Manželka hradního kancléře Vratislava Mynáře (52) a bývalá moderátorka porodila druhého potomka. Po synovi Vráťovi mají znovu chlapečka - malého Viktora. 

 • 5.

  Český sport leden - květen

  9. leden - Tomáš Souček (24), fotbalista

  Tomáš Souček

  Po narození dcerky Terezy nabral Souček takovou formu, že se ze slávistického špílmachra stalo nejžádanější jméno, které momentálně pobíhá na českých trávnících!

   

  22. leden - Jiřina Ptáčníková (33) a Jan Kudlička (31), atleti

  Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička

  Čeští rekordmani ve skoku o tyči se na začátku roku ocitli vysoko nad laťkou – až v sedmém nebi! Narodila se jim malá Terezka.

   

  11. květen - Patrik Bartošák (26), hokejista

  Patrik Bartošák

  Jednička nároďáku odstartovala na slovenském MS hokejový babyboom. Snoubenka Dominika porodila Bartošákovi Damiana, teď má ale brankář úplně jiné myšlenky – nedávno se totiž chtěl zabít.

   

  16. květen - Jakub Voráček (30), hokejista

  Během šampionátu mu jeho Markéta porodila Matěje a Voráček ještě ten den dvěma góly sestřelil Lotyše! »Voras« už roli otce zná, z předchozího vztahu s Američankou Nicole má Kubu.

   

  23. květen - Jakub Jankto (23), fotbalista

  Jakub Jankto

  Český reprezentant se dočkal Davídka, ale byl to opravdu porod. Jeho láska Markéta byla na sále dlouhých 40 hodin, nakonec jsou ale všichni šťastní a zdraví!

 • 6.

  Český sport červen - prosinec

  11. červen - Kristýna Kolocová (31), beachvolejbalistka

  Kristýna Kolocová

  Zatímco dlouholetá parťačka Maki Sluková stále na písku válí, Kiki to po její zradě zabalila a vrhla se na roli maminky malého Viktora.

   

  9. srpen - Andrea Sestini Hlaváčková (33), tenistka

  Andrea Hlaváčková

  Na tenisovém kurtu vyhrála ledacos, ten největší titul však vybojovala až po kariéře, když přivedla na svět krásnou a zdravou Isabellku.

   

  28. září - Radko Gudas (29), hokejista

  Radko Gudas

  Na ledě nejde daleko pro ránu a hokejový obránce se do toho nebojí říznout, ani co se týče netradičních jmen. Po Leontýnce a Kvídovi se do rodiny Gudasů narodila Elvíra!

   

  3. listopad - Michal Kadlec (35), fotbalista

  Michal Kadlec

  Dlouholetá opora českého nároďáku měla evidentně štěstí na trojky. Michael se narodil třetí den v měsíci, vážil 3,33 kilo a trojku navíc Kadlec nosil celou kariéru na dresu!

   

  18. prosinec - Tomáš Plekanec (37), hokejista, a Lucie Šafářová (32), tenistka

  Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová

  Před Vánocemi se jim narodila Leontýnka! Táta byl u toho, neboť místo zápasu Brna v Litvínově jel do porodnice. „Vítej v naší rodině!“ napsal na instagram Tomáš. „Není nic krásnějšího, než se poprvé probudit jako maminka,“ dodala Lucka.

 • 7.

  Zahraničí leden - květen

  Začátek února - Richard Gere (69, herec) a Alejandra Silvaová (35)

  Hollywoodský idol známý hlavně rolí ve filmu Pretty Woman se na stará kolena stará o miminko. Se svou třetí manželkou Alejandrou uvedl na svět jejich první společné dítě, syna Alexandera. A v létě oznámil, že čekají další.

   

  19. březen - Jessica Simpsonová (39, zpěvačka) a Eric Johnson (40, hráč amerického fotbalu)

  Dcera Birdie Mae je v pořadí už třetí dítě zpěvačky a jejího manžela. Vychovávají už syny Ace (6) a Maxwella (7).

   

  19. březen - Greta Gerwigová (36, herečka a scénáristka) a Noah Baumbach (50, režisér)

  Syn Harold je prvním dítětem herečky a režiséra. Baumbach už má s exmanželkou a další herečkou Jennifer Jason Leighovou syna Rohmera (9).

   

  19. duben - Vincent Cassel (53, herec) a Tina Kunakey (22)

  Francouzský herec a exmanžel vnadné Moniky Bellucciové (50) Vincent Cassel dlouho nečekal a krátce po svatbě s Tinou Kunakeyovou počali své první dítě – dceru Amazonii.

   

  5. květen - Amy Schumerová (38, komička) a Chris Fischer (39, TV kuchař)

  Počátkem května se štěstí usmálo i na známou komičku Amy a jejího přítele Chrise, kteří oslavili příchod prvorozeného syna. Chlapeček dostal jméno Gene.

   

  6. květen - Princ Harry (35) a vévodkyně Meghan (38)

  Nejočekávanější dítě roku se narodilo s týdenním zpožděním princi Harrymu a jeho manželce, vévodkyni Meghan. Archie, jak chlapečka pojmenovali, je sedmým v pořadí v linii následnictví britského trůnu.

  Meghan, Harry a Archie

  10. květen - Kim Kardashianová (49, hvězda reality show) a Kanye West (42, zpěvák)

  Adoptivního syna Psalma hvězdy televizních reality show Kim Kardashianové a zpěváka Kanye Westa odnosila a porodila náhradní matka.

 • 8.

  Zahraničí červen - prosinec

  4. srpen - Ryana Reynolds (43) a Blake Livelyová (32), herci

  Třetí dítě v pořadí pro nejkrásnější pár Hollywoodu je holčička, jejíž jméno se zatím neví. Oba rodiče pocházejí z rozvětvených rodin a chtějí hodně potomků. Doma už mají dcery James (4) a Inez (2).

   

  15. září - Keira Knightleyová (34, herečka) a James Rightone (36, muzikant)

  Herečka netypicky oznámila narození dítěte, dcery Delilah, v pořadu BBC Breakfast. S muzikantem Jamesem mají ještě jednu holčičku Edie (4).

   

  Začátek října - Natalie Imbrugliaová (44, zpěvačka)

  Zpěvačka se dočkala až ve 44 letech. Své těhotenství označovala jako zázrak, protože po neúspěšných pokusech musela podstoupit umělé oplodnění. Otec syna Maxe je neznámý.

   

  16. října - Miranda Kerrová (36, supermodelka) a Evan Spiegel (29, herec)

  Pyšní rodiče přivedli krátce po sobě na svět už druhé dítě – chlapec Mylese. Australanka předtím ještě měla syna Flynna (8) s exmanželem Orlandem Bloomem (42).

  Fotogalerie
  40 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 5

AliAlice: borka30....Jó,to kdyby rodila kuňkalka,s brýlema na hlavě,tak to by bylo kolem jinšího tyátru,že ??

(29. 12. 2019 19:17)

abcdefghijkl: Tady diskuzi dají, ale u té 15leté k_rvičky s děckem a druhým na cestě ne. Nechat se naštěkat ve 14ti cikorkou, to už je vyšší level

(28. 12. 2019 23:18)

borka30: Běžte již s tou Šafi do háje.

(28. 12. 2019 10:38)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy