Takzvaný Tary Camp je místo, kde se děti zdokonalují v parkouru a také v práci s youtube. Stojí zhruba 3500 Kč na týden a organizátoři ho prezentují takto: »Parkour se stává hlavně díky Taryho videím na youtube stále více populárním. To nás dovedlo k myšlence spojit parkour, natáčení a střih videí s youtubem dohromady a zabalit je spolu s nevšedními kempovými zážitky do jednoho neuvěřitelného týdne«.

Pro deset dětí nicméně kemp nabídl zážitky až příliš nevšední, když v pondělí večer skončily v nemocnici. „Děti měly průjmy, horečku a zvracely. Ženě zavolali v jedenáct v noci, na Bulovku jsem jel o půl jedné, syna pustili do domácího léčení,“ uvedl pro TN.cz otec jednoho z deseti malých táborníků, které odvezla sanitka. „Ostatní děti jsou stále v nemocnici. Nakažené děti prý pocházely ze stejných chatek,“ doplnil muž.

Ošetřili jsme deset dětí, na místo byly vyslané tři sanitky a lékař. Po ošetření byli pacienti transportováni do nemocnic na Bulovce, v Čáslavi a Kolíně. Děti nebyly v ohrožení života,“ popsala situaci pro TN.cz také mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Blesku se podařilo spojit přímo s Tarym, který podle svých slov na kempu v té době vůbec nebyl. „Pojedu tam, až mi to hygienici dovolí,“ řekl Blesku a dodal, že program pro ostatní děti běží dál, ale v omezeném provozu.

Samozřejmě jsme se museli zeptat, co se vlastně stalo.  A Taryho odpověď? „Vůbec se nechci vyjadřovat k tomu, co se stalo, protože bych musel spekulovat. Hygienická stanice přijela, odebrala vzorky všeho možného včetně stravy, a odjela. Nyní dělá rozbory,“ říká parkourista, kterému je celá situace očividně hodně nepříjemná. „Netrpělivě čekám na výsledky, těch dětí je mi strašně líto.

Video
délka: 21:53.94
Video se připravuje ...

Youtuber Tary ve studiu Blesku: Poprvé o kauze s fanouškem! Takhle se mu omluvil! Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
22 fotografií