Řešíte fakt, že jste starší, než maminky obvykle bývají? Že třeba víc přemýšlíte, co se může stát, než kdyby vám bylo třeba dvacet?

Já byla ve dvaceti takový tele, že nevím, jestli bych si toho dítěte vůbec všimla, kdybych ho měla. Myslím, že přišlo ve správný čas. Ve dvaceti jsem byla ve třeťáku na DAMU, chtěla jsem chodit po divadlech, klubech a to dítě by nemohlo chodit se mnou, to by se lidi asi divně koukali. (směje se) Nevím, zda budu opatrnější… Vím, kolik mi je, ale nemyslím si, že v mém věku je úplně pozdě.

Už přemýšlíte nad tím, za jak dlouho se chcete vrátit do práce?

Do rádia bych se vrátila ráda, co nejdřív to půjde. Mám to za rohem a myslím, že bych to zvládla. Postará se i partner a mám i výborné kamarádky, které se na hlídání těší. Tedy, mám i ty, které se netěší, ale nic jiného jim nezbývá – vzhledem k tomu, že se s nimi o dny, kdy budou hlídat, sázím.

Prosím?

Mám už takhle zajištěných asi čtrnáct dní hlídání. Když se prostě klasicky dostaneme k věci, které ony nevěří, navrhnu jim, ať se vsadí – s tím, že moje případná výhra bude hlídání. Všechno si pečlivě zapisuju, protože to těhotenství nemá příznivý vliv na mozek. Mám během něj totální pokles IQ a moje gynekoložka mi slíbila, že to při kojení půjde ještě dolů. Vůbec nic si nepamatuju, ostatně naše setkání kvůli tomuto rozhovoru není výjimkou. Nebyla jsem si jistá, jestli je to vůbec dnes, ani hodinu jsem nevěděla, proto jsem volala a ujišťovala se.

Budete taková ta matka, co preferuje dětskou osobnost na úkor toho, že řve a každému leze po hlavě?

Ty úplně nesnáším. Moje mamka je učitelka v mateřské škole a já měla velmi přísnou výchovu. Nemyslím si, že by mi to nějak ublížilo. Uměla jsem poděkovat, pozdravit, neskákala jsem dospělým do řeči. Teď když vidím nějaké spratky v metru, jak lezou ostatním po hlavách, a maminka se ještě usmívá, protože má doma osobnost, tak bych tu maminku propleskla. Myslím si, že rozvíjet osobnost je fajn, ale ne na úkor slušného chování, které je základ.

VIDEO: Miluška Bittnerová má seznam věcí, které chce stihnout do smrti. Už nemám moc času, říká

Video
délka: 01:53.80

Miluška Bittnerová má seznam věcí, které chce stihnout do smrti. Už nemám moc času, říká Adam Balažovič/bpž

Co byste tomu dítěti ráda předala?

Byla bych ráda, kdyby z mláděte nevyrostlo něco, co si každých pět minut dává selfíčko na instagram, nebo aby nefetovalo. Byla bych ráda, kdyby to byl slušný člověk, který má srdce.

Co porod, máte z něho obavu?

Je to věc, které se člověk nevyhne, to dítě tam nemůže zůstat dalších osmnáct let. (směje se) Ne že bych se těšila, tak jako tak mám plánovaný císařský řez. Spíš mám lehké obavy z toho hojení a co bude potom.

Kdy plánujete, že půjdete na tu operaci s kolenem?

Po šestinedělí, je to malý a rychlý zákrok, ale vše se teprve ukáže. Každopádně to bude zajímavé, protože kočárek a vozík nejdou moc dohromady.

Na co se s miminem těšíte až tak, že se nemůžete dočkat?

Strašně se těším na všechno. Doteď mám třeba rána, že vstanu a divím se, že mám to břicho. Představa, že tu někdo bude, je neuvěřitelná a já si na to ještě nezvykla. Všechno budu zažívat poprvé – jak jsem nikdy na děti nebyla, tak jsem nikdy žádné nepřebalovala, synovce jsem si pochovala maximálně tři minuty. Jsem opravdu nepopsaný list.

Možná byste si mohla přečíst alespoň nějakou knížku…

Čtu! Těch knih je hrozně moc a dlouho se mi žádná nelíbila. Teď jsem jednu sehnala a dávám do ní hodně nadějí, protože je v tomto duchu: Klídek, všechno to půjde.

Jen abyste to stihla, říkala jste, že malé už může přijít kdykoliv.

Já čtu hrozně rychle! (směje se)

VIDEO: Vyprsená Miluška Bittnerová promluvila o svém mileneci!

CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V PÁTEČNÍM BLESK TV MAGAZÍNU

Video
délka: 01:49.46

Vyprsená Miluška Bittnerová promluvila o svém mileneci! Markéta Reinischová, David Turek

Fotogalerie
48 fotografií