Už dříve Janeček oznámil, že titulní čarodějku Elphabu, které se svět bojí pro její zelenou kůži, si zahraje brněnská hvězda Markéta Pešková (28). Dlouho ale nebylo jasné, s kým se Markéta bude v mysteriózním muzikálu alternovat, a kdo si zahraje její nejlepší kamarádku a zároveň sokyni Glindu.

K Peškové se tedy coby Elphaba připojí vnadná muzikálová herečka a zpěvačka Eliška „Elis“ Ochmanová (30), se kterou Janeček udělal dobré pořízení už v Plesu upírů. Třetí Elphabou pak bude Kateřina Herčíková (25).

Protihráčkou Elphaby pak bude cukrkandlová Glinda, jíž si zahrají zpěvačky Nikola Ďuricová (24), Sára Milfajtová (28) a Natálie Grossová (16).   

„Neotáleli jsme s rozhodnutím proto, že bychom neměli koho vzít, ale proto, že se přihlásila přehršel kvalitních zpěváků. Mohli jsme si proto vybírat z těch nejlepších, a dovolit si luxus odmítnout zpěváky sice dobré, ale kteří by na roli nestačili činoherně,“ vysvětluje Janeček. Muzikál bude mít premiéru 14. září v GoJa Music Hall, během které Janeček zároveň oslaví své 75. narozeniny.

VIDEO: Janeček si vybral svou Čarodějku: Našel ji v Brně!

Video
délka: 03:42.94
Video se připravuje ...

Janeček si vybral svou Čarodějku: Našel ji v Brně! GoJa Music Hall

Fotogalerie
13 fotografií