A protože si slánští Totáči zjevně libují v podobných exotických destinacích, ostatně není to tak dlouho, co absolvovali miniturné po Turecku, pozvání přijali a vyrazili na konci února na koncert do ruské metropole. "S ruskou partou M.A.D. Band jsme se potkali už před pár lety při jejich hraní na menším festivalu v Praze, konkrétně v létě 2012, aby se s nimi později blíž seznámil náš kytarista P. P. Cvok, který jim v dalších letech několikrát pomohl při jejich turné po Evropě dohodit tu a tam nějaký to doplňující hraní do jejich koncertní šňůry. A jednou takhle vloni přišel na zkoušku, že mu volal zpěvák M.A.D. Bandu Garik a jestli si nechceme jet zahrát do Moskvy," říká baskytarista a zpěvák Sváťa, nejstarší žijící a zakládající člen kapely.

Chvíli to ale vypadalo, že kapele bude chybět klíčový člen. "Před odletem volal bubeník Franky, že má přes 39 °C horečku a že sotva leze a že prostě tu Moskvu nedá… Hned samozřejmě panika, co budeme dělat, jestli tedy vůbec pojedeme, protože hrát na punkrockový akci bez bicích, to je prostě blbost. Sám jsem to pociťoval jako totálně beznadějnou situaci, ale když P. P. Cvok volal Garikovi a ten vymyslel, že nám M.A.D. Band půjčí svého bubeníka, a že to v sobotu nazkoušíme a odehrajeme," říká Sváťa s tím, že do Moskvy tedy vyrazila kapela bez bubeníka. 

Nakonec ale vše dobře dopadlo. "Mezitím se Frankymu v Praze udělalo trochu líp, takže si přebookoval let na sobotu a nám dal naději, že možná přiletí. Nadřeli jsme první song a do toho nám psal Franky, že už je na letišti a že nakonec přiletí, což nás potěšilo, ale nechtěl hrát úplně celý koncert, že mu je fakt ještě dost zle, takže jsme se domluvili, že dáme větší část s ním, ale vprostřed setu ho vystřídá ruský bubeník," dodává Sváťa.

 

Fotogalerie
1 fotografie