Z role bezdomovce, kterou Richard Genzer ztvární v novém muzikálu Kvítek mandragory, se na jevišti převtělí do dlouhovlasé blondýny v třpytivých šatech. Kostyméři mu nasadili dlouhou blond paruku a narvali ho do šatů s vysokým rozparkem. Paže mu zahalili do rukávníků a nechyběl ani silný make-up. Před diváky se objeví úplně ve stejném kostýmu jako Josef Carda.

Bavilo mě to a zase bych si zahrál ženskou. Tady mě to nepotká, tady jsem bezdomovcem,“ říkal na prvních zkouškách muzikálu. Tehdy ještě netušil, že ho převtělení do takové krasavice čeká. Splnilo se mu tak jeho soukromé přání.

Pořádně ulítlému kostýmu se nevyhnul ani Michal Novotný nebo Miroslav Etzler. Nejenže se pánové musí naučit chodit v lodičkách na podpatku, ale také svůj model musí hlídat jako ostříž. Jejich kostýmy totiž patří k těm nejdražším z představení. „Nejdražší kostýmy nebudou mít dámy, ale pánové v dámských efektních šantánových šatech. Látku jsme dovezli z Dubaje, metr stál šest tisíc korun, ušili jsme jich pro devět chlapů,“ prozradil režisér a autor scénáře Radek Balaš. Celkové náklady se pak vyšplhaly na závratných 15 milionů korun.

 

Fotogalerie
51 fotografií