Hudebník Janek Ledecký (56) se po 15 letech rozhodl přivézt zpět oblíbený muzikál Galileo. Kromě Petra Muka (†45) se představí úplně v původním hereckém obsazení, což je na dnešní poměry skutečně nevídané! Chybět tedy nebude ani herečka Ivana Chýlková, která si zopakuje roli temperamentní dračice Giany di Medici. 

I přesto, že od derniéry muzikálu uběhla už pěkná řádka let, Chýlková se téměř vůbec nezměnila. Se staronovým odvážným kostýmem od návrhářky Simony Rybákové (55) tak nebude mít vůbec žádný problém. 

„Kostým na Gianu, kterou hraju, je díky Simoně impozantní a efektní. Zkrátka polovina postavy je hotová. Já už musím dodat jen hraní, zpěv a vyrazit na jeviště,“ svěřila se po zkoušce manželka moderátora Jana Krause (65). 

Černý korzet, podvazky, vysoké kozačky a svůdné pohyby jsou pro postavu Giany typické. Tuto postavu mám moc ráda kvůli gestům a postavení těla. Cítím se  v ní velice dobře, ale ani trochu se jí nepodobám. Jsem někdo jiný, než ona. I když se určitě někteří mylně domnívají, že jsem v reálném životě jako Giana. Nikomu to rozmlouvat nebudu. Respekt nás udržuje v bezpečné zóně,“ popsala Chýlková rozdíl mezi ní a temperamentní Gianou.

Premiéra Galilea je naplánována už na 6. února. Moc času tak na zkoušení atraktivní herečka nemá. V muzikálu je navíc spousta nových technických vymožeností, se kterými se musí vypořádat. 

„Rotační plošina, lez po žebříku, vylézání schodů nejsou s delšími kostýmy jednoduché. Nesmím hlavně upadnout,“ přiznala obavy zkušená herečka. 

VIDEO: Nestárnoucí Ivana Chýlková se vrhla na tanec! Že by nová hvězda StarDance? 

Video
délka: 02:06.59

Nestárnoucí Ivana Chýlková se vrhla na tanec! Že by nová hvězda StarDance? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
73 fotografií