Zpěvákova manželka si totiž už loni na podzim u provozovatele O2 areny předběžně zarezervovala termín pro narozeninový koncert svého muže, který naplánovali na 14. června. Měl se tak odehrát přesně měsíc do Karlovy osmdesátky.

Jednalo se o částku v řádu statisíců korun, kterou musela uhradit. Jestli jí arena něco vrátí, či nikoliv, záleží na jejich dohodě,“ řekl Blesku zdroj ze zpěvákova okolí.

Dodal přitom, že Slavík, který před více než třemi roky prodělal rakovinu mízních uzlin, má pojistku pro případ, že mu zdravotní důvody nedovolují odvést nasmlouvanou práci. A z ní tak může případné ztráty zaplatit!

Reklamu nestihli

Na přímý dotaz Blesku, zda bude Gottova agentura muset hradit nějaké storno poplatky O2 areně, zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová odpověděla: „Koncert v O2 areně byl dosud pouze ve fázi plánování a jednání.

Podle důvěryhodného zdroje byla Ivana Gottová připravena ještě minulý týden zadat reklamní kampaň na celý koncert, k tomu ale nakonec nedošlo. V tomto případě jí tak žádné storno poplatky za rezervaci billboardů či jiných reklamních ploch nehrozí.

S čím však rozhodně nemůže firma počítat, jsou miliony, jež by přinesli fanoušci. Vstupenky měly stát od 990 Kč výš, snadno tak lze odhadnout, že by utržili hodně přes deset milionů korun. A za to by celé osmdesátiny hravě pořídili a ještě by zbylo „na horší časy“...

Potvrzené zdravotní problémy

Jakmile vyšla zpráva o koncertu zrušeném ze zdravotních důvodů ve včerejším Blesku, poskytl management Karla Gotta oficiální vyjádření, ve kterém tyto informace potvrdil: „Oslabená imunita panu Gottovi nedovolí zapojit se naplno do příprav koncertu tak, jak by si to ideálně představoval a jak je jeho zvykem.

Proto se po dlouhém rozmýšlení a na základě konzultací s lékaři rozhodl již nyní zrušit červnový koncert k jeho jubileu. Nechce totiž zklamat své příznivce tím, že by hrozilo odložení koncertu těsně před jeho konáním.“

Zruší další akce?

Červnová O2 arena nemusí být jediným koncertem, který Gott kvůli zdravotním potížím zruší. Už teď má totiž v diáři až do léta naplánováno několik vystoupení. Fanoušci tak žijí v nejistotě. „Pan Gott se bude snažit dostát doposud potvrzeným závazkům,“ tvrdí jeho management.

Myslí na kolegy

Pan Gott nechce také blokovat pracovní program svým kolegům, které v průběhu podzimu oslovil s přáním, aby se koncertu zúčastnili a zapojili se do programu podobně jako u předešlých kulatin,“ dodala zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová.

Fotogalerie
48 fotografií

Video
délka: 02:49

Dáda Patrasová přiznala alkohol! A Karel Gott zrušil narozeninový koncert v červnu Bára Horáková, Lukáš Červený