Za zdravotními problémy Michaĺa Tučného stála žloutenka, ta mu totiž citelně oslabila játra. „Skoro každý rok byl s něčím v nemocnici. Břicho už měl samou jizvu, doktoři neměli ani kam říznout. Kvůli tomu vlastně začal nosit lacláče,“ zavzpomínala před časem zpěvákova dcera Míša Tučná na trápení svého tatínka. Mimo problémů s játry musel na operaci kvůli proděravění střev, prodělal i komplikovaný zánět pobřišnice a už tenkrát hrozilo, že zpěvák nepřežije.

Zpěvákova dcera nezapomněla ani na tatínkův poslední večer, kdy se doma podíval na detektivku a šel si lehnout. „V noci se probudil, bylo mu strašně zle, naříkal bolestí, tak jsme zavolali záchranku. Nenechal se nést od saniťáků, šel sám. Koukala jsem na něj ze dveří, jak zase někam odjíždí. Jako kolikrát před tím. Jenže teď to bylo naposledy. Ještě v noci zemřel, byl to jeho poslední záchvat,“ popsala deníku Aha! jeho dcera, jak vypadaly jeho poslední chvíle před smrtí.

Michal Tučný měl sice od lékařů alkohol zakázaný, ale vzhledem k tomu, že miloval zábavu, tak přísný zákaz porušoval. Někdy více, jindy méně, záleželo hlavně na jeho psychickém rozpoložení. Ani kruté bolesti mu však nezabránily, aby se nesmazatelně zapsal do srdcí všech milovníků country hudby.

 

Fotogalerie
20 fotografií