Jenže odpověď z protilehlého tábora na sebe nedala dlouho čekat. „Ve svém srdceryvném prohlášení o vynucené cestě za dětmi se pan Tomáš Plekanec jaksi zapomněl zmínit o tom, že on sám znemožnil jakoukoli cestu svých dětí,“ napsal ve svém vyjádření Petr Machálek, právní zástupce Lucky Vondráčkové (38).

 

Podle Machálka se totiž Plekanec rozhodl zaútočit na Lucku prostřednictvím Mezinárodního soudního dvora v Haagu. „Podal nesmyslnou žalobu na vlastní ženu u mezinárodního soudu v Haagu s tím, že měla své syny unést. Na základě této žaloby pana Plekance byly oběma synům odebrány pasy a tím jim byl znemožněn odlet kamkoli. Třeba i do Čech,“ tvrdí advokát. 

Neopomněl se přitom otřít o blízkost Plekance a české tenisové hvězdy Lucie Šafářové. „Byl to právě pan Plekanec, kdo už podruhé od svých dětí odletěl za novou známostí,“ napsal Machálek na adresu toho, kdo podle něj nynější situaci způsobil.

Vrhá toto vyjádření nové světlo na situaci, kdy Vondráčková zůstává se svými syny Matyášem (6) a Adamem (3) v Kanadě? Jedno je jisté. V téhle rozvodové válce se nechystá klid zbraní ani na Vánoce. Vzájemné spory naopak znovu nabírají na obrátkách.

Fotogalerie
27 fotografií