„Deset dní v nemocnici je střet s realitou a téma k velkému zamyšlení. Naše zdravotnictví je údajně oproti sousedství perfektní. Naše zdravotnictví je katastrofa!“ zlobila se na Instagramu a zápětí vysvětlila proč: „Péče o geronty naprosto nezvládnutá. Lidský faktor selže víc než často. Musíme si pomáhat. Musíme pomáhat těm, kteří to potřebují. Musíme si vážit těch, kteří jsou opravdu mistry svého oboru, mají lidský přístup a věděli, o čem je Hippokratova přísaha, a řídí se jí dnes a denně!“ Co se jí stalo během jejího pobytu v nemocničním prostředí, však neupřesnila.

Poté ještě poděkovala všem fanouškům, kteří jí píšou, aby se brzy uzdravila a co nejdříve se zase vrátila na pódium. To si jistě přeje i ona, není to přece tak dávno, co se bezelstně radovala z vydání nové desky s Monkey Business – a během pár dní skončila, byť dočasně, na vozíčku. O jejím zranění promluvil i Matěj Ruppert(40), frontman kapely.

„Je to neuvěřitelně absurdní, smutné i komické zároveň. Tereza, jak ona sama říká, si se svou vysněnou kapelou konečně nazpívá a udělá desku, a místo toho, aby to s námi 4., 5. a 6. prosince oslavila a pokřtila v Lucerna Music Baru, tak si na čtyřikrát zlomí nohu. Ulehne a nesmí nic. My jsme samozřejmě řešili, že ji posadíme na kolečkové křeslo, dovezeme, přivezeme, dáme jí tam postel, otoman… Pro nás nic není problém. Ale nejde to, lékař jí to zakázal,“ přiznal muzikant v rozhovoru pro DVTV.

„Jak se říká, v nouzi poznáš přítele. Musím říct, že kluci z Monkeyáčů opravdu takoví jsou,“ svěřila se dcera slavného herce a zpěváka Karla Černocha (†64) během jednoho svého příspěvku v Instastories. „Jsou fakt skvělí, pořád mě kontrolujou, volaj mi, jestli něco nepotřebuju se ptaj, už je to vlastně jako… dojemný. Jsou fakt dobrý.“ Je moc hezké, že při ní její hudební kolegové stojí i v dobách, kdy jí (doslova) není do zpěvu, byť na plánované turné místo ní vyrazí Tonya Graves (48). Tu přitom Černochová v kapele původně nahradila.

Fotogalerie
24 fotografií