Režisér fotku vtipně okomentoval slovy „To bylo radosti po letech. Trochu nám ten kluk vyrostl,“ čímž nenápadně poukazoval na fakt, že přestože Liliana Malkina vypadá pořád stejně, a Irina Bezrukova je snad ještě krásnější než v roce 1996, kdy šel film do kin, Andrej Chalimon, představitel titulní role, už dávno není malým rozkošným Koljou. Přesto však nelze než souhlasit s názory Svěrákových fanoušků pod fotkou, kteří zdůrazňují, že i když je to kus chlapa, pořád má v sobě to chlapecké kouzlo a rošťácký kukuč.

Z Andreje vyrostl ambiciózní muž, který nezůstal u herectví. V současné době by měl pracovat jako manažer ve firmě se švýcarskými hodinkami a je na tom finančně dokonce tak dobře, že v Moskvě vlastní několik nemovitostí. Na natáčení vzpomíná rád, přece jenom v Česku strávil kus života. A hezké zážitky se mu vybavují i ve spojitosti s Janem Svěrákem, například když spolu byli na předávání Oscara v Americe. „Jan mi řekl, že když dostaneme Oscara, půjdeme do Disneylandu. To byl můj dětský sen. Na cenu jsem se proto těšil a pak jsme do Disneylandu opravdu jeli!“ vyprávěl před rokem nadšeně v rozhovoru pro ČT24.

Zmínil však i to, že ho trochu mrzelo, jak byl celým štábem po svém návratu do Ruska zcela odstřižen. „Po natáčení jsem si připadal jako opotřebované zboží, které někdo odloží do police. A připadám si tak stále! Nikdo se o mě dál nezajímal. Když se pak slavilo v Praze desáté výročí od natočení Kolji, pozvánka nepřišla. Někdo mně jen z těch oslav zatelefonoval. Nebyl to ale ani nikdo ze Svěráků,“ posteskl si v roce 2016 pro Blesk.

Herci samotní však nyní pro režiséra se širokými úsměvy zapózovali s knihou Darka Šmída "Příběh filmu Kolja", kterou vydala Mladá fronta a která je plná zajímavostí z natáčení. Mimochodem, přestože všichni tři v oblíbeném filmu představovali ruské občany, je pravdou, že skutečně z Ruska pochází jen Andrej a Irina (tehdy Livanova). Herečka Lilina Malkina, žena s nezapomenutelným úsměvem, která stále aktivně působí na české filmové scéně, pochází z hlavního města Estonska, Tallinnu.

Fotogalerie
37 fotografií