Bývalá tvář Snídaně s Novou, Áčka nebo Věštírny prožívá peklo na zemi. Manžel Josef s vážnou nemocí bojoval dlouhá léta a díky lékařům se mu ji dařilo vždycky zahnat do kouta. Po chvíli se ale nemoc opět vrátila a zákeřně zaútočila jinde. Jejímu poslednímu ataku už vysílené tělo Šárčina manžela nebylo schopno čelit a bezmocní byli už i lékaři a celá medicína. Proto Josef Voleman dva poslední týdny svého života trávil v péči odborníků soukromého sanatoria Na Pleši, které se specializuje na péči o onkologické a nevyléčitelně nemocné pacienty v posledním stadiu.

Všichni pohromadě

Zařízení je velmi luxusní, a tak pacienti mohou trávit svoje poslední dny pohromadě s rodinami, ve dne v noci. Osudem raněná Šárka se k tragické smrti manžela z pochopitelných důvodů dosud nevyjádřila. O svém Josefovi ale mluvila dříve. A bez přehánění velmi krásně.

Začalo to u kafe

S manželem se Šárka poznala před dvaceti lety a z kamarádství se potom vyklubal jeden z nejpevnějších svazků. „Osm let jsme spolu chodili na kafe a já jsem si říkala – kdyby měl zájem, tak bych to přece poznala… Můj muž si říkal totéž. Vydrželo nám to do chvíle, než jsme si jednou dali víno. Pepíno na mě všechno vybalil a události pak dostaly neuvěřitelně rychlý spád,“ vysvětlovala Šárka Blesku rok po jejich veselce a narození syna.

Mám možná staromilskou představu, že svatba je závazek na celý život – předpoklad, že ti dva spolu zestárnou. V předchozích vztazích jsem si takhle silným závazkem nebyla jistá. Teprve s mým mužem jsem měla pocit, že s ním chci opravdu žít, zestárnout, a nebyla v tom stopa strachu…“ pronesla tenkrát slova, ze kterých dnes mrazí.

LESK: Tragédie Šárky Kubelkové: Smrt manžela! A co Nohavica vyčetl Gottovi!

Video
délka: 03:39.69
Video se připravuje ...

Tragédie Šárky Kubelkové: Smrt manžela! A co Nohavica vyčetl Gottovi! Bára Horáková, Lukáš Červený, hudba: hudebníbanka.cz

Josef ji změnil

„Vím, že to zní jako klišé, ale ve chvíli, kdy jsem poznala svého muže a mohla s ním prožít rituál svatby, tak jsem pochopila, že svazek lidí, kteří se mají rádi a chtějí spolu žít, je z hlediska podpory jejich vztahu velmi důležitý. Myslím, že svatba je jedním z důležitých životních rituálů,“ říkala Kubelková, jež bývala dříve známá jako odpůrkyně svateb.

„Když ve vztahu dvou lidí nastane krize, tak právě ta svatba je motivuje k tomu, aby přemýšleli také nad tím, co je spojuje. A třeba právě ten rituál svatby.“

Co teď dělá?

Šárka se sice v posledních letech stáhla z obrazovky, stojí ale za kamerou. Jako publicistka, scenáristka, režisérka dokumentárních filmů a odbornice na partnerské vztahy pro televizi Nova např. připravila nedávno premiérovaný pořad O 10 let mladší, z jehož úspěchu se raduje i na sociálních sítích.

Víte, že…

V sanatoriu Na Pleši našli poslední útočiště i herci Bořivoj Navrátil (†73) a Vladimír Brabec († 83) nebo Gottův řidič Olda Havránek (†78).

Fotogalerie
8 fotografií