Halina Pawlowská obývá vrchní patro, uprostřed žije její dcera s manželem a synem a v přízemí žila léta její maminka. Teď tam pobývá Haliny partner Karel Czaban (69). Někdy je tam proto pěkně rušno, až z toho spisovatelka chytá nervy.

Základní stavební kámen toho, aby to fungovalo, je, že se máme rádi. Občas jsou tam lidi naštvaní, ale ne na sebe. Ale zrovna teď, než jsem šla sem na křest, tak jsem tam řvala ‚Bože můj, to nemám ani pět minut na to, abych tady byla sama a mohla se obléknout?!‘ Furt tam někdo je. Vnuk tam vtrhnul, zeť šel najednou na terasu, i když tam normálně nechodí. Dcera tam něco pištěla. Chvilku jsem tam naříkala, ale já to mám ráda,“ svěřila se Blesk.cz Halina Pawlowská na křtu své nové knihy Díky za fíky.

Do nové knihy, jež pojednává o příběhu o jedné ženě a dvou milencích, dala Halina kousek sebe. „Do určité míry jsem čerpala z osobního života, ale ty pocity jsou autentické a upřímné,“ prozradila spisovatelka. K její knize patří také heslo – Když chceš hezky milovat, musíš lásku (a sex) pilovat – a s tím se Pawlowská ztotožňuje.

Pilovat lásku je nesmírně důležité. Člověk musí hodně přemýšlet o sobě, aby pochopil toho druhého. Láska dá hodně zabrat. A sex? Tam myslím záleží hodně na tréninku. V sexu je to jako se vším, tam jde o talent a o výdrž,“ smála se spisovatelka, která do knihy obsadila stejnou hlavní hrdinku jako v jejím bestselleru Díky za každé nové ráno.  

Fotogalerie
36 fotografií