V Hontianských Nemcích se ve středu konala vzpomínková slavnost na počest zesnulého Labudy, při níž se setkali i jeho příbuzní a známí. Ostatně jen pár dní předtím, v neděli 28. října, by představitel pana Pávka z komedie Vesničko má, středisková oslavil 74. narozeniny.

„Nechtěli jsme to organizovat na výročí jeho úmrtí, ale raději v den jeho nedožitých narozenin. My Nemčané jsme na pana Labudu nesmírně hrdí. On se sem velmi rád vracel a chodil mezi lidi. Jsme rádi, že se aspoň tímto způsobem vrátil mezi nás,“ uvedl pro web Čas.sk. starosta vesnice Jozef Nemec.

Na akci samozřejmě nechyběl ani syn Marián Labuda mladší (44), který v obci odehrál divadelní představení a poté pronesl i dojemný proslov. „Jezdil jsem sem každé prázdniny, takže skoro všechny znám. Táta tu hrával i vesnické divadlo.“ Zavzpomínal i na to, že v den hercových narozenin se rodina právě zde vždy scházela na sváteční oběd. „Ten jsme měli i teď na jeho počest,“ prozradil Majo v Hontianských Nemcích.

Labudova rodná víska, kde žije zhruba 1500 obyvatel, se navíc rozhodla slavného rodáka uctít tím, že po něm pojmenuje jednu z tamních ulic. „Budu velmi hrdý, pokud se jedna z ulic bude jmenovat po otci. Doufám, že ji potom přijedu i pokřtít,“ prohlásil dojatě ve zpravodajství televize Markíza Mariánův syn.

Na svého slavného tátu, o něhož přišel letos v lednu, myslí prý denně. „Já se tak dívám nahoru na oblohu a usmívám se. Chybí nám každý den, ale tak to už bude navždy. Říká se, že chlap se stává chlapem až po smrti otce,“ posteskl si. Nezapomněl samozřejmě u příležitosti Dušiček ani navštívit tatínkův hrob. Poslední místo odpočinku nyní zdobí kromě květinové výzdoby také malé zelené srdíčko na památku.

VIDEO: Zemřel herec Marián Labuda (†73)! O jeho život bojovaly posádky dvou sanitek!

Video
délka: 00:30.87

Zemřel herec Marián Labuda (†73)! O jeho život bojovaly posádky dvou sanitek! Tereza Kühnelová

 

Fotogalerie
58 fotografií