Tohle jablko nemohlo od stromu padnout dále. Zatímco praděda Vavro byl váženým lékařem, politikem, bojovníkem proti fašismu a národním hrdinou, po kterém se jmenují ulice v každém větším slovenském i českém městě, jeho nezvedený potomek Fedor je slovenské veřejnosti znám spíše jako noční démon a bohém, který v Bratislavě vymete každý divoký večírek. Svými alkoholovými eskapádami, kdy se opije do němoty, válí se po ulicích a není schopen řeči, pravidelně plní titulní strany slovenského bulváru.

Před několika dny však bonviván narazil. „Fedor spadl v jednom bratislavském vchodu v centru města a při pádu se silně praštil hlavou o zem. Přijela záchranka, která ho odvezla do nemocnice a tam ho ihned operovali. Je v umělém spánku,“ prozradil okolnosti úrazu zdroj slovenského deníku Nový Čas.

Podle zdroje mělo k úrazu dojít minulý týden ve středu a Šrobár nyní leží v nemocnici na Petržalce. Jestli za úrazem stála Fedorova vášeň v alkoholu, není zatím jisté. „Mohu potvrdit, že jsme na základě výzvy na tísňovou linku 155 vyslali záchranáře k muži se zraněním hlavy. Záchranáři ho v umělém spánku a ve vážném stavu převezli do UNB Kramáre,“ sdělila mluvčí bratislavského operačního střediska záchranářů Alena Krčová.

Fotogalerie
5 fotografií