S krutou ranou osudu se každý vyrovnává po svém. Někdo se uzavře do sebe, jiný se potřebuje ze zármutku vyřvat. Frontman kapely Eddie Stoilow Jan Žampa se rozhodl pro zpěv. Natočil pro svého milovaného tatínka a životního mentora Jaroslava Žampu, který letos v květnu podlehl cirhóze jater, písničku.

„Skladbu jsme věnovali mému otci. Je to hluboký projev bolesti a úcty k člověku, který mě provedl životem a dal mi moji první a nejdůležitější hudební injekci a kterého navždy miluji,“ vyznává se zpěvák a spoluautor písně Honza Žampa. Ten do videoklipu mimo Vladimíra Kratinu obsadil i svého bratra, úspěšného herce, Jindřicha Žampu. Ačkoliv jde v prvé řadě o rozloučení Honzy Žampy a jeho bratra s jejich otcem, píseň With You je věnovaná všem otcům.

VIDEO: Jan Žampa z Eddie Stoilow vzdal hold svému otci rozlučkovou písní!

Video
Video se připravuje ...

Jan Žampa z Eddie Stoilow vzdal hold svému otci rozlučkovou písní! Youtube.cz

„Smutná událost, která potkala Honzu, nás vedla k hluboké kapelové rozpravě o našich otcích. Nakonec vznikla píseň, kterou jsme zasadili do prostoru vztahů otec a syn. Je pro nás všechny zásadní, protože si uvědomujeme, jak je důležité být dobrým a hlavně přítomným otcem. Úkol pro nás všechny. Nikdy nevíme, co si budou právě naše děti pamatovat,“ doplňuje kapelník Eddie Stoilow, David Šmídt. Videoklip k písni režíroval filmový režisér Dan Pánek, který se skupinou spolupracoval i na videu k písni Coming Home.

Eddie Stoilow letos slaví 15 let existence. Právě vydávaný singl předznamenává desku, která vyjde začátkem roku 2019. Skupina právě vyjíždí na turné s nadsázkou pojmenované Goldfingers World Tour 2018.

Fotogalerie
11 fotografií