„Přátelé, snažíme se vám přinášet jen samé hezké zprávy a ukazovat život z té lepší stránky. Dnes to ale, bohužel, nejde. Opustil nás totiž letitý kolega a kamarád Jan Kiss, který pro vás v České televizi natočil spoustu reportáží. Honzo, ty nenapravitelný snílku a pábiteli, už teď nám moc chybíš a budeš scházet. Vždycky jsi miloval nebeské koráby všeho druhu, tak ať Tě ten Tvůj zanese někam, kde budeš šťastný. Zasloužíš si to. Nezapomene,“ oznámila Česká televize s osobitým vzkazem pro Kisse.

Jan Kiss působil už v Československé televizi od roku 1980, kdy se věnoval především dokumentární tvorbě. Později pracoval jako dramaturg, pak ho ale chytla práce redaktora a spolupracoval s několika společenskými magazíny. V posledních letech divákům přinášel nejrůznější reportáže v pořadu Gejzír.

Kissova smrt přišla téměř přesně dva roky po náhlé a šokující smrti moderátora Černých ovcí Vlada Štancela (†52). Zemřel doslova přede dveřmi vlastního bytu. Štancel s Kissem spolupracovali jak na Černých ovcích, tak na pořadu Testoviny. 

Fotogalerie
10 fotografií