V roce 1993 dostal nabídku od režiséra Jana Hřebejka na roli v muzikálu Šakalí léta a tentýž rok také exceloval v televizním dramatu Kráva režiséra Karla Kachyni. Hlavní část divadelní kariéry spojil s Divadlem Na zábradlí, hrál nebo hraje i na dalších scénách, například v Divadle na Jezerce, Dejvickém divadle či v Divadle na Vinohradech.

 Jeho vzhled jej často předurčuje spíše do záporných nebo komických a nevyrovnaných charakterů. Účinkoval v mnoha televizních snímcích, ve filmech (Kráva, Učitel tance, UŽ a Stůj, nebo se netrefím) nebo v seriálech (Zdivočelá země, Černí baroni).

Životní partnerkou Radka Holuba je herečka Bára Hrzánová, mají spolu syna Antonína. S Bárou se vzali 10. srpna 1996 a podle vyprávění šlo tak trochu o náhodnou veselku. „My jsme se tehdy s Bárou vůbec brát nechtěli. Jenže zrovna volal kamarád Vlastík a říkal: ‚Tady na chalupě dlouho nebyl žádný velký mejdan. Hele, starosta mi říkal, že má volný termín na svatbu. Nechcete se vzít?‘ A nabídl dva termíny: jeden na začátku prázdnin a druhý 10. srpna. Tak jsme vzali ten druhý,“ prozradil v rozhovoru pro magazín Téma Radek.

Ostatně, už žádost o ruku proběhla velice nekonvenčně. „Když jsem Báru viděl v Rackovi jako Ninu Zarečnou, byla tak úžasná, že jsem ji požádal o ruku. Byla dost překvapená a namítla: ‚Vždyť jsme spolu vůbec nechodili.‘ Tak jsem ji vzal za ruku a celou noc jsme chodili po městě podél Vltavy,“ dodal v rozhovoru Holub.

Fotogalerie
15 fotografií