Dlouholetý šéf orchestruKarla Gotta (79) a otec Artura Štaidla (21), kterého měl se zpěvačkou Ivetou Bartošovou (†48), přišel překvapivě sám. Nedoprovázela ho ani přítelkyně Michaela Novotná a ani syn. Přitom většinou do společnosti chodil s jedním z nich.

Přesto vypadal dobře a spokojeně. Nikam nespěchal, zůstal na mejdanu déle než hodinu a výborně se bavil. Jen rozhovory striktně a beze slov odmítal.

Jak jsi sem toho Štaidla dostal?“ vyzvídali na oslavenci někteří kamarádi, protože je přítomnost skladatele, který jinak na společenské akce moc nechodí, ohromila. „Pozval jsem ho,“ opáčil s úsměvem Kodet.

Rodinná chlouba

Malíř má stejně jako Karel Gott (79) celkem čtyři dcery. Ženatý byl dvakrát, díky druhé ženě Janě, která má organizační talent, výstava vznikla. Chybí pouze dcera Kristina (35), která žije v Americe.

Lucie Bílá (52) vyměnila růženec za Krista

Slavice zazpívala a věnovala Kristianovi vlastnoručně dělaný růženec. Malíř jí na oplátku daroval obraz Krista, který vznikl při posledním pobytu na Floridě. Rozumějí si – zpěvačka miluje jeho obrazy, on má rád její zpěv.

Bára Štěpánová (58): Bez opory ani krok

Hvězda Ordinace přišla s manželem Mirkem Barabášem (56) a hlavně díky němu zvládla chůzi na vysokých podpatcích po starobylé dlažbě Novoměstské radnice. Bára patří ke skalním kamarádům oslavence a už mu zahajovala pár výstav.

Kateřina Hamrová (50): Převázala si prsa

Bývalá moderátorka předvedla prsa večera. Rafinovaně si obří dekolt přepásala, aby se každý musel podívat, co to vlastně je. Kateřina má velké cíle. Chtěla být prezidentkou, a když to nevyšlo, nepohrdla by prý ani pozicí radní.

Jan Vodňanský (77): Nevěra s Havlem

Spisovatel, zpěvák a textař přišel se současnou manželkou Ivanou, která je pedagožka. Jeho první žena Jitka Vodňanská (74) je psychoterapeutka a nedávno vydala knihu Voda, která hoří o svém milostném poměru sVáclavem Havlem (†75).

Iva Hüttnerová (69) a Jan Kanyza (70): Známost z koleje

S oslavencem je kromě přátelství spojuje společná vášeň. Iva prozradila, že začala malovat kvůli Kanyzovi. Když studovala na DAMU, bydlel herec na stejné koleji. „On už tehdy maloval olejovými barvami,“ zavzpomínala představitelka paní Lepařové z Ordinace v růžové zahradě 2. Herec přinesl jubilantovi pravé šampaňské z Francie, kam jezdí malovat.

 

Fotogalerie
18 fotografií

Video: Kodet slaví 70.

Video
délka: 03:38.90
Video se připravuje ...

Kodet Hana Hoschlová, Aleš Brunclík