Dlužnou desetimilionovou sumu se z podnikatele snažil vymoci skoro čtyři roky. Podle dostupných dokumentů měl Mladý k ruce i exekuční příkaz a od července 2014 doufal, že získá svoje peníze zpět i prodejem nemovitostí svého dlužníka. Podle všeho se peněz ale až do své smrti nedočkal!

Lubor K. má zastavený majetek a pohledávky nevymáhal jen bavič, ale i další věřitelé. Celkem za dalších šest milionů korun. Teď už bude záležet na rodině, která v dědickém řízení tuto pohledávku zdědí, jak se jí podaří získat peníze zpět.

Zase to tutlal

„Vím o tom, že měl nějaké soudy, respektive že probíhaly. Ale tyhle věci si řešil sám,“ potvrdil Blesku Josef Alois Náhlovský (68). „Samozřejmě měl s ním nějaké problémy, ale jaké, to on nikdy neventiloval. Já to ani nikdy nechtěl vědět. Nepodnikám, nemám na to buňky,“ dodal Mladého herecký parťák.

Video
délka: 05:07
1080p 720p 480p 360p 240p

Zemřel Náhlovského parťák Josef Mladý (+63): Čím se před smrtí živil? Neuvěříte! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

Další napálený

Jádro celého sporu zjevně souviselo s výrobou sportovních vrtulníčků a tzv. vírníků. Mladý byl totiž nejen bavič, ale coby vystudovaný inženýr také člen konstruktérského týmu. Vášeň pro vírníky ho spojila s vývojářem, který loni stanul před tribunálem hradeckého krajského soudu. V rozsáhlé kauze se tu musel zpovídat z údajných mnohamilionových podvodů. Podle soudního spisu Lubor K. sliboval postavit továrnu na výrobu vrtulníků a letadel na Rychnovsku. Zůstalo ale jen u slibů a výrobna nikdy nevznikla...

Z podvodu do podvodu

Podle dostupných dokumentů je Lubor K. pro soudce známá firma. Z podvodu nebyl zdaleka obviněný poprvé. Kromě podezření z úvěrových podvodů a neférového vymámení šedesátiprocentního podílu jedné firmy je namočený i v další kauze. Podle kriminalistů plánoval prodat investorovi ze Saúdské Arábie vlastnoručně sestavený vrtulník, který nebyl schopen letu. Chybělo málo a investor mu vyplatil přes 30 milionů korun.

VIDEO: Nešťastný Náhlovský na pohřbu Mladého (†63): Umřela mi část rodiny!

Video
délka: 01:42
1080p 720p 360p

Nešťastný Náhlovský na pohřbu Mladého (†63): Umřela mi část rodiny! Tereza Kühnelová, Jan Jedlička

Fotogalerie
23 fotografií