"Z České Miss odcházím ze zdravotních důvodů. Na základě okolností, které se mi v loňském roce staly a na opakované doporučení lékařů, jsem se rozhodl, že odejdu z vedení soutěže krásy," řekl Ditmar.

V roce 2016 získal Martin Ditmar spolu se svou partnerkou Evou Čerešňákovou licenci na soutěž krásy Českou Miss a v roce 2017 chtěl úspěšně dokončit první ročník. 9. srpna 2017 však byl s bolestmi břicha převezen do zlínské nemocnice. Zde doslova několik měsíců bojoval o život. "Díky nakumulovanému vnitřnímu stresu, který jsem nedostatečně odbourával, jsem si přivodil akutní zánět slinivky,“ vysvětlil důvody začátku zdravotních komplikací, za kterými údajně nestojí práce kolem soutěže krásy, ale dlouhodobé pracovní aktivity. "Rád pracuji a v posledních dvaceti letech jsem to přeháněl, což se mi nevyplatilo," přiznal.

Přestože si od nového roku naordinoval méně práce a více odpočinku, přesto potřebuje Ditmar více klidový stav. „Lékaři mi doporučili, abych práci co nejvíce odsunul a opravdu více myslel na své zdraví. Proto jsem se rozhodl z projektu Česká Miss odstoupit,“ dodal. S jeho rozhodnutím souhlasí i Eva Čerešňáková, ředitelka soutěže a zároveň spolumajitelka.

„Je to nepříjemná záležitost, ale zdraví každého člověka by mělo být na prvním místě. Finále České Miss je již 2. června v multifunkční aréně Gong v Ostravě a pracovní tempo a nasazení je maximální, takže plně chápeme rozhodnutí Martina Ditmara. Jeho aktivity, až do odvolání, přebírám já, a věřím, že se vše zvládne,“ řekla Čerešňáková, která při nedávné tiskové konferenci také oznámila, že do projektu Česká Miss vchází i nový spolumajitel, kterým je mezinárodní kosmetická firma Juliette Armand, jejíž prezidentka, paní Ioulia Armagou na finálovém večeru předá vítězce kontrakt s kosmetickou firmou ve výši 750.000 Kč.

ČESKÁ MISS je jedinou a nejprestižnější národní soutěží krásy, která vítězky vysílá na přední světové soutěže - Miss Universe, Miss Earth a Miss Supranational. Zajímá se o ni široká veřejnost, má dlouhou historii, vítězky se stávají významnými influencerkami na sociálních sítích a jako mediálně známé osobnosti se těší celoročnímu zájmu médií. Jde o významnou značku spojenou s ženskou krásou, zdravím a moderním životním stylem.

Finále České Miss je již 2. června v multifunkční aréně Gong v Ostravě. Hlavní hvězdou bude zpěvačka Dara Rolins a moderovat ho bude Martin Dejdar.

Fotogalerie
17 fotografií