Jurajem Herzem se Andrej Hryc naposledy viděl před více než rokem. „On byl hrozně dlouho nemocný, chtěl jsem se na něj jít podívat, ale už se to nedalo. To už nešlo, nikoho k sobě nepouštěl,“ řekl Blesk.cz slovenský herec s tím, že si nepřál, aby ho někdo v jeho stavu viděl. 

O jeho smrti se dozvěděl mezi prvními přáteli. „To, že zemřel, mi oznámil jeho bratr těsně potom, kdy se to stalo. Odešel někdy kolem desáté a jeho bratr mi to zavolal asi o čtvrt na jedenáct. Volal jsem Martině, ale nebrala telefon. Za dva dny jsem nicméně jel do Prahy a hned další den jsme se spojili. Ona mi řekla přesně, jak to celé proběhlo. Potom jsem k Martině jel, vypili jsme si spolu flašku vína na jeho památku, vzpomínali na něj a takhle jsme se s ním rozloučili,“ připomněl Hryc první okamžiky po Herzově skonu. 

Mrzelo ho, že se s ním nerozloučil osobně. A zároveň trpěl se svým přítelem tím, že poslední měsíce svého života strávil upoutaný na lůžko. Něco takové by sám nepřipustil. 

„To jsem rodině zakázal, aby mě oživovali, v žádném případě. Smrt má být rychlá a ležet půl roku v posteli, to je katastrofa,“ přiznal nám Hryc. 

Herze loni na podzim postihla mozková ataka a měsíc se pak léčil na JIPce. Jeho stav se ale nelepšil, i když byl propuštěn do domácího léčení, kde se o něj až do jeho smrti starala partnerka Martina Hudečková

VIDEO: Andrej Hryc: Budu pracovat, dokud mě netrefí šlak!

Video
délka: 01:40

Andrej Hryc: Budu pracovat, dokud mě netrefí šlak! Blesk TV

Fotogalerie
23 fotografií