Na základě snímků, které pořídili fotografové týdeníku Sedmička, časopis tvrdí, že Jan Hrušínský podvádí svou manželku Miluši Šplechtovou. Načapali ho, jak s produkční a asistentkou režie z jeho divadla Nikolou Hrkľovou chodí nakupovat, sedí u kávy, pojídají trdelník se zmrzlinou nebo spolu cestují jedním vozem.

Podle časopisu, který patří do stáje miliardáře a majitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa, se Hrkľová měla kvůli Hrušínskému přestěhovat z Příbrami do Prahy a co víc, dokonce s ním strávit pár hodin v soukromí. Po přečtení vydaného článku toto tvrzení Hrušínského zvedlo ze židle a Blesku poslal své vyjádření. Podle něj si s ním majitel časopisu vyřizuje osobní účty…

Celé vyjádření Jana Hrušínského:

„V polovině dubna jsem pro Forum 24 napsal článek s názvem Kde je tisk svobodný a lidé schopni číst, tam je vše v pořádku. V textu jsem se zmínil o útocích na nezávislá média, např. na veřejnoprávní Českou televizi a mimo jiné jsem napsal: „…Pokud takové útoky podniká ‚dřevěný moderátor‘ (jak se říká majiteli TV Barrandov), je to sice nebezpečné, ale vlastně spíš k smíchu. I když hranice smíchu a trapnosti je v tomto případě velmi křehká. …“ Pár dní po té, co byl článek zveřejněn, na mě TV Barrandov, respektive mediální impérium pana Jaromíra Soukupa, poslalo fotografy – špicly a udavače, kteří mě nějaký čas zřejmě 24 hodin denně tajně sledovali se zadáním najít cokoliv, aby bylo možné Hrušínského sejmout.

O to se nyní pokoušejí v týdeníku Sedmička, vydaném 26. 4., kde je série fotografií mého auta, mě před autem a na nákupech věcí do nové inscenace a při jídle s mojí asistentkou z Divadla Na Jezerce Nikolou Hrklovou. S Nikolou Hrklovou se pochopitelně znám, pracuje v našem divadle a tudíž spolu trávíme dost času, a proto není těžké nás spolu někde vidět a vyfotit. Článek v Sedmičce mě má v očích veřejnosti nejspíš očernit a způsobit problém v mé rodině. Bulvár bude zklamán – moje manželka mi neudělala žádnou scénu (jak se v Soukupově Sedmičce píše), ani jsme se před divadlem (kde nás z křoví fotil jeden z barrandovských spolupracovníků, který před námi utekl) nikdy nehádali.

Je pravda, že pod záminkou rozhovoru o premiéře hry Je úchvatná! jakási paní z TV Barrandov přemluvila moji ženu k rozhovoru, během něhož jí náhle s úsměvem na rtech začala vyprávět o mojí údajné nevěře. Bohužel, žijeme v době, kdy u nás začíná být udavačství a špehování lidí běžnou záležitostí. Jak všichni vidíme, udavačství je dokonce kvalifikací k nejvyšším funkcím v naší zemi. Víc se k této aféře, rozpoutané bohatým panem Soukupem, který sám má v této problematice značné bulvární zkušenosti, vyjadřovat nebudu,“ napsal Blesku Hrušínský. 

VIDEO: Jan Hrušínský o kolapsu: Poznal jsem hranici mezi životem a smrtí!

Video
délka: 05:13.36

Jan Hrušínský o kolapsu: Poznal jsem hranici mezi životem a smrtí! Mirka Dvořáková, Jan Jedlička

Fotogalerie
34 fotografií