Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Formana oplakává Hollywood: Zvedněte sklenku a zakřičte »Ho*no«, vzkázal DeVito

/
 • Video se připravuje ...
  15. dubna 2018 ● 14:25

  Odešla legenda! O úmrtí celosvětově uznávaného filmaře po celý víkend informovaly všechny významné světové agentury, deníky, zpravodajské servery i televizní a rozhlasové stanice. Vzpomínky na Formana a projevy soustrasti zaplavily také sociální sítě. Hvězdy Hollywoodu se ve svých komentářích shodují, že s Formanem odešel jeden z nejvýznačnějších filmových velikánů a mistr svého řemesla.

 • 1.

  Jim Carrey

  Jim Carrey: Další velikán odchází dveřmi. Miloš Forman. Taková síla. Milý člověk. Jsem rád, že jsme mohli hrát spolu. Byla to velkolepá zkušenost.
  Autor: Martin Hykl, David Kundrát, Marek Pátek, Pavel Machan, ČTK, reprofoto Youtube

  Další velikán odchází dveřmi. Miloš Forman. Taková síla. Milý člověk. Jsem rád, že jsme mohli hrát spolu. Byla to velkolepá zkušenost.

 • 2.

  Edward Norton

  Edward Norton: Nejen proto, že to byl skvělý filmový režisér, ale i pro jeho schopnost uchovat si nevyvratitelnou útlakem, a přesvědčení, že umění má víru, že lidský duch dokáže zvítězit nad a musí hrát roli v boji za zdravější společnost.
  Autor: facebook

  Nejen proto, že to byl skvělý filmový režisér, ale i pro jeho schopnost uchovat si nevyvratitelnou útlakem, a přesvědčení, že umění má víru, že lidský duch dokáže zvítězit nad a musí hrát roli v boji za zdravější společnost.

 • 3.

  Michael Douglas

  Michael Douglas: Bohužel jsme ztratili jednoho z největších režisérů v dějinách filmu. Měl jsem tu čest pracovat s Milošem na Přeletu nad kukaččím hnízdem a cením si toho, co mě naučil.
  Autor: profimedia.cz, instagram

  Bohužel jsme ztratili jednoho z největších režisérů v dějinách filmu. Měl jsem tu čest pracovat s Milošem na Přeletu nad kukaččím hnízdem a cením si toho, co mě naučil. 

 • 4.

  Courtney Love

  Courtney Love: Byl jsi pro mě prvním vzorem, jak má správný muž vypadat. Natáčet dobrý film je zábava, ale s tebou to byla radost. Děkuji ti za vše...
  Autor: Shutterstock.com

  Byl jsi pro mě prvním vzorem, jak má správný muž vypadat. Natáčet dobrý film je zábava, ale s tebou to byla radost. Děkuji ti za vše...

 • 5.

  Danny DeVito

  Danny DeVito: Miloš Skvostný! Uctěte jeho památku zapálením dobrého doutníku, pozvednutím číše a výkřikem HOVNO, HOVNO, HOVNO!
  Autor: profimedia.cz

  Miloš Skvostný! Uctěte jeho památku zapálením dobrého doutníku, pozvednutím číše a výkřikem HOVNO, HOVNO, HOVNO!

 • 6.

  Antonio Banderas

  Antonio Banderas: Byl to génius kinematografie a mistr ve zpodobnění lidské situace.
  Autor: Profimedia.cz

  Byl to génius kinematografie a mistr ve zpodobnění lidské situace.

 • 7.

  Larry Flint

  Larry Flynt: Film ztratil svého velkého vizionáře. Vždy mu budu vděčný za to, že vyprávěl s výjimečným talentem. Jeho můj příběh. Byl to pozoruhodný muž přítomnost mi bude na Zemi chybět.
  Autor: Profimedia.cz

  Film ztratil svého velkého vizionáře. Vždy mu budu vděčný za to, že vyprávěl s výjimečným talentem. Jeho můj příběh. Byl to pozoruhodný muž přítomnost mi bude na Zemi chybět.

 • 8.

  Catherine Zeta-Jones

  Catherine Zeta Jones: Svět filmu, vlastně svět vůbec, přišel o jednoho z opravdových velikánů.
  Autor: Profimedia.cz

  Svět filmu, vlastně svět vůbec, přišel o jednoho z opravdových velikánů.

 • 9.

  Woody Harrelson

  Woody Harrelson: Byl mistrem svého řemesla a nejspíš ovládl i umění života. Byl to milující medvěd, který svým nepřeslechnutelným českým hlasem začal volat vaše jméno, když jste přišli na natáčení nebo do restaurace a vzal vás do náruče, takže jste si připadali jako pupek světa. Ztratili jsme skvělého filmaře a skvělého člověka.
  Autor: shutterstock.com

  Byl mistrem svého řemesla a nejspíš ovládl i umění života. Byl to milující medvěd, který svým nepřeslechnutelným českým hlasem začal volat vaše jméno, když jste přišli na natáčení nebo do restaurace a vzal vás do náruče, takže jste si připadali jako pupek světa. Ztratili jsme skvělého filmaře a skvělého člověka.

  Video
  Video se připravuje ...

  Slzy jedné plavovlásky: Brejchová se po Formanově smrti zhroutila! Blesk TV

  Video
  Video se připravuje ...

  Zemřel režisér Miloš Forman (†86): Jeho žena Martina řekla, co se stalo Blesk TV

Články odjinud

Dnešní horoskopy