„Ano, vím o tom, volali mi známí,“ řekl Blesku potěšeně Mládek. Neskrýval radost. „To víte, že mě to těší. Je to slavná americká skupina. Přitom ta písnička vznikla vlastně náhodou a na objednávku. Dostal jsem za ni láhev slivovice,“ zavzpomínal. Text si totiž napsal Zdeněk Kňučík Navrátil (†66), legenda zlínského undergroundu, a hledal někoho, kdo by mu složil muziku.

VIDEO: Legendární písnička Jožin z Bažin, kde Ivo Pešák předvedl své jedinečné taneční umění

Video
Video se připravuje ...

Legendární písnička Jožin z Bažin, kde Ivo Pešák předvedl své jedinečné taneční umění Youtube.com

Když v hotelu Moskva přečetl verše Mládkovi, začal si prý hned dělat poznámky. Bylo vidět, že ho humorný příběh o plachém strašidlu chytil. „Nevím, čím to je, že lidé stále vytahují písničku na světlo,“ přiznal Ivan. Velký návrat slavil Jožin například v Polsku a v Rusku. Zpěvačka Lada Dance (47) v ruské verzi pořadu Tvoje tvář má známý hlas předvedla právě Ivana Mládka a Jožina.

Píseň zazněla před 10 lety v anglické filmové pohádce Suicide Brothers, kde si zahrála i Keira Knightley (33), hvězda Pirátů z Karibiku. Tvůrci filmu objevili píseň Jožin z bažin pravděpodobně na internetu, kde klip s nezapomenutelným tancem Ivo Pešáka (†66) zaznamenal okolo deseti milionů návštěv.

VIDEO: Mládek zpívá novou verzi Jožina s textem na aktuální téma korupce

Video
Video se připravuje ...

Mládek zpívá novou verzi Jožina z textem na aktuální téma korupce Blesk.cz

Fotogalerie
18 fotografií