V rámci Febiofestu se uskutečnil křest desky Evy Pilarové, která nazpívala 12 písní společně se svými kolegy. Jedním z nich byl i Karel Gott, který už je po nemoci zase v parádní formě. Dvojice přezpívala píseň Dotýkat se hvězd, která zazněla ve filmu Kdyby tisíc klarinetů.

„Ano, je to tak. A která verze je lepší? No samozřejmě ta současná. Víte, já jsem Evu Pilarovou obdivoval a její zpěv se mi moc líbil. To bylo někdy v šedesátých letech, kdy jsem ještě dělal v ČKD a zpíval po kavárnách. Přál jsem si nebo snil o tom, jednou si s ní zazpívat a splnilo se mi to v roce 1964, kdy tenhle film byl natočen a kdy jsme se společně dotýkali hvězd. Je to krásná vzpomínka,“ nechal se slyšet Gott, který s sebou tentokrát nevzal manželku Ivanu. Místo ní mu dělala společnost (nebo dozor) tchyně Blanka Macháčková a tisková mluvčí Aneta Stolzová.

VIDEO: Gott a Pilarová po 54 letech: Přezpívali jejich nejslavnější duet!

Video
délka: 02:13.63

Gott a Pilarová po 54 letech: Přezpívají jejich nejslavnější duet! Petr Macek, Aleš Brunclík

Na akci přišly také další známé tváře. Nesměl chybět muzikant Jiří Vondráček s manželkou, manžel Evy Pilarové a nebo tanečník Jan Onder, který vyvedl svoji přítelkyni - divadelní herečku - Lumíru Přichystalovou, se kterou hraje v Divadle Ypsilon.

Fotogalerie
37 fotografií