Letošní plesovou sezonu v metropoli odstartoval v sobotu večer první ročník Českého plesu. Šampaňské tu teklo proudem a nechybělo ani vybrané jídlo. Dorazilo spousta hostů a mezi nimi i známé tváře, například Marie Rottrová (76), Helena Vondráčková (70), Pavel Vítek (55) či Tereza Mátlová (43). Hlavní hvězdou byl ale bez debat Karel Gott, který vystoupil na pódiu a společnost potěšil svým pěveckým uměním.

„Na mistrovi bylo vidět, že je hodně unavený, ale byl to fantastický zážitek. Když je na jevišti, tak vypadá šťastně,“ popsala svůj zážitek jedna z přítomných dam. O jisté únavě svědčí ostatně i čas, který byl Mistrovi věnován. „Pan Gott vystoupil už ve 22.30, protože byla obava, že by byl o půlnoci už příliš unavený. Do Obecního domu přijel jen krátce před svým vystoupením a hned po něm zase odjel směrem k domovu,“ informovala jedna z organizátorek večera.

Ovšem publikum Slavíka přece jen trochu zdrželo. Po půlhodinovém výstupu ho totiž zahrnulo přímo salvami bouřlivého potlesku a dožadovali se přídavků. Zpěvák jim proto vyhověl a přidal k dobru ještě další dvě písně. K sálu pronesl také pár slov, kterými chtěl vyjádřit vděčnost pořadatelům. Jenže místo toho spíše všechny přítomné šokoval.

„Jsem moc rád, že mě organizátoři pozvali letos, a nečekali až na další ročník. Protože kdo ví, co se mnou bude a taky kde budu,“ žertoval Gott pověstný svým černým humorem. Jenže všichni mají ještě v živé paměti těžké chvíle, kdy Karel bojoval s rakovinou mízních uzlin. Není tak divu, že do smíchu nikomu zrovna moc nebylo.

VIDEO: Gott a Pilarová po 54 letech: Přezpívají svůj nejslavnější duet!

Video
délka: 02:13

Gott a Pilarová po 54 letech: Přezpívají jejich nejslavnější duet! Petr Macek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
66 fotografií