Na koncertu spolupracuje sama Vendula Pizingerová (45), jejíž Nadace Kapka naděje se s Febiofestem letos spojila. „Je to nanejvýš logické, protože Karel napsal na 900 filmových melodií.  Koncert se odehraje 17. března ve Španělském sále Pražského hradu a vystoupí na něm Helena Vondráčková, Monika Absolonová a další,“ prozradila Blesku vdova po slavném skladateli s tím, že pořadatelé oslovují i Karla Gotta.

Pizingerová už také ví, kdo ji doprovodí na červený koberec během slavnostního zahájení 15. března. „Pozvala jsem několik onkologicky zaléčených dětí, které chtějí takový slavnostní večer zažít. Zvláště děvčata se už těší, protože se jim šijí krásné šaty,“ prozradila šéfka nadace.

Video
Video se připravuje ...

Spáčil o koncertu pro Karla Svobodu Petr Macek, Aleš Brunclík

Festival také do nové etapy vstupuje s pozměněným názvem. Jméno produkční společnosti Febio zakladatele a prezidenta Fera Feniče (66) ustupuje do pozadí, a přehlídka se bude prezentovat jako Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest. „Praha si vlastní festival zaslouží,“ říká ředitel festivalu Kamil Spáčil.

Video
Video se připravuje ...

Febiofest uctí Karla Svobodu (†68): Vendula prozradila tajemství, kdo vystoupí na koncertě! Petr Macek, Aleš Brunclík

Co na to Fenič? „Moji původní představu festival co do velikosti a záběru dávno přerostl, proto je dobré, že se osamostatní. Ale budu rád, když současné vedení původní název alespoň malým písmem začlení. Hodlám tu být s festivalem dál, klidně dalších 25 let,“ směje se režisér, který letos do čela divácké poroty přivedl další legendu – Martu Kubišovou.

Festival se bude konat od 15. do 23. března v Praze, potom se rozjede do dalších 16 měst Česka.

Video
Video se připravuje ...

Ředitel festivalu Kamil Spáčil Petr Macek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
26 fotografií