Andrea Pomeje (29) v pátek šokovala, když na Facebooku přiznala, že její manžel je na tom nyní opravdu velmi špatně a už několik dní leží ve špitále se zápalem plic. „Jirka se hladovkou rakoviny nezbavil! Pouze se zastavila, což je podle předchozího agresivního chování tumoru velký úspěch," vysvětlovala také s tím, že lékaři tento druh léčby nedoporučují.

Ostatně již několik expertů naznačilo, že tzv. Breusseova metoda může pacientovi s rakovinou spíše ublížit, jelikož nádor může po ukončení hladovky vyrůst ještě rychleji a navíc dojde i oslabení imunitního systému. Právě proto je nasnadě otázka, zda i Pomeje nechytil zápal plic kvůli špatné imunitě způsobené půstem.

Jeho žena, která ho v nemocnici pravidelně navštěvuje, to ovšem nyní vyrátila. „Zápal plic vznikl bakteriálním zánětem kvůli dlouhodobé dysfunkci hrtanu od ozařování a následkem nemoci!" uvedla ve vyjádření pro web Expres.cz. „To bylo to jeho neustálé kašlání, co se léčilo přes 3 měsíce antibiotiky,“ dodala na vysvětlenou.

Jiří měl podle ní silný kašel v celém průběhu nemoci a navíc ho sužovaly i velké bolesti. V době, kdy držel hladovku a místo jídla konzumoval pouze šťávy a čaje, ho také sužovala velká únava. Přesto herec a producent vytrval celých 42 dní. 19. prosince pak experiment ukončil a čekal na ortel lékařů, zda se nádor přestal zvětšovat. Pokud ne, musel by na operaci, kde by mu odebrali hlasivky a mluvit by již mohl jen s pomocí tzv. slavíka. Podobně jako například český dabér Vinnetoua Stanislav Fišer (86).

VIDEO: Takhle ničili Pomejemu rakovinu! Ozařování probíhalo na dětské onkologii!

Video
délka: 00:26

Takhle ničí Pomejemu rakovinu! Ozařování probíhá na dětské onkologii! Dan Černovský

Skutečně se zdálo, že léčba půstem zabrala, jelikož se Pomeje před Vánoci radoval: „Šíření rakoviny se zastavilo a zatím nemusím na operaci. Třetina nádoru na jedné hlasivce zmizela. Doktor říkal, že kouká, že mi to zmizelo." Jenže pak přišel zápal plic, který ho v jeho stavu ohrožuje na životě.

Vše o Jiřím Pomejem naleznete ZDE>>

Fotogalerie
53 fotografií