Rodina, kamarádi, kolegové a fanoušci se s hercem, který 25. září podlehl těžkým zraněním po pádu z Karlova mostu, důstojně rozloučili v Národním divadle. Potom ale Chadimová svého manžela převezla v urně zpátky domů přes oceán. „Domov je pro mne tam, kde žiju, a to je pro mne Kalifornie,“ hlásal totiž Tříska. Jeho ostatky proto musely putovat zpět do USA.

Co s urnou udělá, jestli si ji nechá doma, anebo splní manželovo přání – být rozprášen do moře – nechtěla Chadimová v době odletu z Česka prozradit. „Není vůbec důležité, aby všichni věděli, kde bude odpočívat! Manžel by si to rozhodně nepřál,“ řekla Blesku tajuplně. Podle našeho zdroje její choť našel místo posledního odpočinku právě teď o Vánocích.

Část popela legendárního Igora Hnízda z Obecné školy měla Chadimová rozprášit doma na zahradě v Los Angeles a část ostatků měl pohltit Tichý oceán. Tak, jak si to Tříska přál poté, co ho k rozptylu inspirovala právě manželka. „Moje žena o tom žertuje. Říká: ‚Prosím tě, pamatuj si, že chci být rozprášená.‘ Já bych se k ní připojil. Chci být s ní naházený do moře,“ uvedl loni Tříska v rozhovoru pro časopis Téma. A Karla se mu jeho přání rozhodla podle všeho splnit právě o Vánocích.

VIDEO: Jan Tříska a jeho 60 let v českém filmu.

Video
Video se připravuje ...

Jan Tříska a jeho 60 let v českém filmu Youtube

Fotogalerie
38 fotografií