Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Jak si slavní představují Ježíška? Fajksová jako dlouhonohou blondýnu, Bočanová jako mix Ježíška a Santy a Doleželová jako starce v kožichu

/
 • Jak si slavní představují Ježíška, který jim nosí dárky?
  23. prosince 2017 ● 18:57

  Všichni se na něj každé Vánoce těší, ale nikdo ho nikdy neviděl. V ostatních zemích  mají jasnou představu o Santu Clausovi. Jak si ale Češi představují českého Ježíška, který nosí na Štědrý den dárky? Zeptali jsme se našich slavných osobností.

 • 1.

  Tereza Fajksová (28) - modelka

  "Ježíška si představuji asi jako 180 cm vysokou blondýnu s prázdnou kreditní kartou a rukama plnýma modřin od tahání přeplněných tašek.

  Z dětské naivní perspektivy bych si asi představila  malé dítě s přehozeným pytlem přes záda, které využilo chvíle překvapení a obdarovalo dotyčné osoby. Samozřejmě nesmí chybět bílá křídla, díky kterým vše stíhá během jednoho večera."

  Tereza Fajksová
  Autor: Blesk – Jan Tůma, Pavel Machan, herminapress.cz a archiv Facebook Tereza Fajksová

 • 2.

  Marián Vojtko (44) – zpěvák

  "Jako malý kluk jsem si ho představoval jako malého andílka na oblaku a v něm měl spoustu dárků a pak je z něho vytahoval a dával pod stromeček."

  Marian Vojtko
  Autor: Foto: Mária Rušinová

 • 3.

  Michaela Ochotská (33) – moderátorka

  "Jako malá jsem si Ježíška představovala jako rozcuchaného chlapečka v bílé noční košili s modrými hvězdičkami. Nyní prožívám Vánoce očima syna Andreaska a ten místo Ježíšek říká Ježeček. Takže budeme možná časem kreslit Ježíška jako ježečka, co nosí dárky napíchané na bodlinkách."

  Míša Ochotská
  Autor: P. Machan, M. Hykl, D. Kundrát, M. Pátek

 • 4.

  Mahulena Bočanová (50) – herečka

  "Často se o tom s přáteli bavíme, že jsme pěkně zblbnutá generace s podivně smíchanými vjemy Santa Clause a našeho Ježíška. Mně se jako dítěti do zmatené hlavičky jako první obraz usadil vlastně klasicky červeno-bílého Santy, ale malinkatého jako miminko. Pořád mi nešlo do hlavy, jak tak malé miminko může mít vousy a utáhne ten pytel s dárky pro všechny děti na světě.

  Mojí dceři jsem se snažila vštípit správnou představu našeho Ježíška, ale svět je tak přeplněn Santou na každém rohu, že pro ni je Ježíšek taky Santa s kočárem se soby. My to máme u nás doma s chápáním složitějších souvislostí trochu těžší, tak jsem ji u této představy nechala."

  Mahulena Bočanová se svou dcerkou
  Autor: Profimedia

 • 5.

  Jana Doleželová (36) – modelka

  "Jako vousatého starého hodného pána v huňatém zimním kabátě. Nechávali jsme mu vždy dopis za oknem, ale nikdo ho nikdy u nás neviděl přijít ani odejít."

  Jana Doleželová
  Autor: profimedia.cz

 • 6.

  Matěj Ruppert (39) – zpěvák

  "Jako Ježíše Krista, jako malé miminko, které přiletí v zavinovačce. Pamatuji si, jak jsem někdy v roce 1986 seděl na staré pračce tatramatce a diktoval tatínkovi svá přání pro Ježíška. Táta mu psal dopis a ten pak vždy odnesl na poštu. Ale je pravda, že tenkrát mi tři přání z toho seznamu vyšla."

  Matěj Ruppert
  Autor: Herminapress.cz

 • 7.

  Lejla Abbasová (37) – moderátorka

  "Ježíška si představuji jako menšího bílého pána, který je strašně hubený a hodný."

  Lejla Abbasová
  Autor: profimedia.cz

  Fotogalerie
  74 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

fotrpjotr: Fuj,ty baby jsou hrozně zmalované,kde jsou ty krásné České holky?

(24. 12. 2017 05:06)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy