Z úst Michala Malátného a Františka Táborského se vyhození tři členové dozvěděli o svém konci až poté, co to slyšeli ze třetí strany a saxofonista Štěpán Škoch vyvolal setkání celé kapely. „Tam nám bylo řečeno, že pokud jsme se dozvěděli zvenčí, že končíme, tak je to pravda. Způsob sdělení byl nefér. Změny jsem cítil rok a půl. Michal se ke mně začal chovat jinak než dříve,“ přiznal v pořadu Za scénou baskytarista Ondřej Škoch.

Byl to pro ně šok. V jednu chvíli přišli nejen o práci, ale i o přátele a rodinu, za kterou Chinaski po tolika letech považovali.

Michal veřejně říká, že jsme nepsali písničky, ale my jsme je psali, jenom je kluci vždycky vyhodili,“ vyvrací Škoch argument Malátného, proč bylo potřeba obměnit složení skupiny. Podle něj se frontman kapely podílel jen na písni Propan s Butanem z poslední desky.

Zároveň podotkli, že o konci kapely se fanoušci měli dozvědět mnohem později, a ne hned po koncertě v O2 aréně. „Původní záměr vydavatelství byl oznámit to v lednu a zamést celou věc pod koberec,“ dodal pro iDnes.cz Štěpán Škoch.

A v poslední řadě nezapomněli poděkovat za bronzového slavíka, kterého minulou sobotu obdrželi. I když tuto anketu zrovna v lásce nemají. „Poslední dobou jsme ten pořad navštěvovali čím dál méně rádi. Vážíme si hlasů, které vždy dostaneme, protože jsou za tím konkrétní lidé, ale obecně jde ten pořad dolů,“ přiznali s tím, že s fanoušky se naposledy rozloučí posledním koncertem 18. prosince v Brně.

VIDEO: Chinaski končí. Co vzkazují hudebníci, kteří s Malátným nepokračují?

EMBED_OFF

Fotogalerie
38 fotografií