Už osm let Jana a Zlata spolu hrají komedii Na útěku. Jednu z úctyhodných 350 repríz předvedly dokonce i krajanům v Americe! Hra je psaná právě jen pro dvě herečky. „Jsme na sobě závislé, proto je fajn, že se na sebe můžeme spolehnout,“ říká Štěpánková.

„Nikdy nám nebylo ouvej. Vyhovíme si a věci si říkáme hned a na rovinu,“ kvituje s povděkem. Zlata zase oceňuje, že Jana jako zkušená divadelní herečka hlídá temporytmus, aby představení mělo švih. Při pondělní děkovačce v Ungeltu jí švagrová dokonce pomohla na nohy!

Štěpánková totiž předvedla divákům, že se i ve svém věku v pohodě ohne a dotkne dlaněmi země, a pak vyzvala o 25 let mladší Adamovskou, aby to taky udělala. Zlatu ale zradila záda a bez Janiny pomoci by se asi nenarovnala…

Rodinná pouta 

„Známe se z vinohradského divadla od roku 1990,“ připomíná Zlata. Tehdy netušila, že ji osud propojí s milou kolegyní, které svěřovala své soukromé bolesti, i v rodině. V roce 2013 si vzala za muže Janina mladšího bratra Petra Štěpánka (69). „Jana dokonce šla Petrovi za svědka. Je mi teď ještě bližší, trávíme společně narozeniny a další rodinné události,“ svěřuje se Adamovská.

VIDEO: Zlata Adamovská o hraní s manželem: City stranou, jsme profíci!

Video
Video se připravuje ...

Zlata Adamovská o hraní s manželem: City stranou, jsme profíci! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

VIDEO: Vždy elegantní Adamovská a Štěpánek? Zlata doma nosí tepláky, Petr je raději schoval!

Video
Video se připravuje ...

Vždy elegantní Adamovská a Štěpánek: Zlata doma nosí tepláky, Petr je raději schoval! David Turek

Fotogalerie
59 fotografií