Hlasování v anketě Český slavík Mattoni bude oficiálně ukončeno v neděli 19. listopadu o půlnoci. Do té doby se tak může ještě ledacos změnit. Každopádně kdyby se vítězové vyhlašovali již nyní, jistě by s sebou galavečer přinesl řadu překvapení. Soudě alespoň podle předběžných žebříčků.

V kategorii Zpěvačka sice zabodovaly i takové stálice ankety, jakou jsou Lucie Bílá (51), Lucie Vondráčková (37) či Ewa Farna (24), ovšem do první osmičky se podle informací agentury Musica Bohemica, která anketu pořádá, kromě nich probojovaly například i Monika Absolonová (41) či dcera Lenky Filipové (63) Lenny (23). Šanci na umístění by teoreticky mohla mít i Anna K.(52), která nyní již podruhé bojuje se zákeřnou rakovinou.

VIDEO: Anna K. na loňských Slavících. Vzala s sebou tanečníka

Video
délka: 01:22
1080p 720p 480p 360p 240p

Anna K na Slavíkovi: Víc mě to táhlo na StarDance, přišla jsem kvůli desce! David Turek, Jan Jedlička

Na jedné z osmi předních příček navíc zatím figuruje také jméno Věry Špinarové, která letos v březnu navždy opustila tento svět. Ostravačka s úchvatným hlasem se přitom za života nikdy Slavicí nestala, což mnozí její fanoušci považují za velkou nespravedlnost.

V posledních letech ale měla k úspěchu v anketě slušně nakročeno a během jednotlivých ročníků její umístění kolísalo mezi první a druhou desítkou. Zatímco v roce 2013 třeba skončila na celkově 13. místě s 2991 hlasy, o rok později se jí zadařilo o něco více a s 5 361 hlasy se vyšplhala na 9. místo. Ještě o jednu příčku nahoru se s 5 874 hlasy posunula předloni. Ovšem v loňském ročníku bohužel zase spadla na 12. místo s 3663 hlasy.

Fotogalerie: Poslední rozloučení s legendární zpěvačkou…
198 fotografií

Podaří se jí letos, ačkoliv pouze in memoriam, dosáhnout na vyšší příčky a třeba i konečně získat ocenění, které jí léta proklouzávalo mezi prsty? Možná že po jejím nečekaném skonu se jí teprve dočká takové přízni veřejnosti, jakou by si zasloužila už jenom za své legendární pojetí písně ‚Jednoho dne se vrátíš‘.

Ostatně by to nebylo poprvé, kdy smrt umělce způsobila jeho skok ve Slavíkovi. V ročníku 2014 se tímto způsobem vyšvihla nahoru i tragicky zesnulá Iveta Bartošová (†48), ovšem na posmrtnou cenu nakonec bohužel nedosáhla. Těžko říct, zda to dopadne s Věrou stejně, nebo se jí podaří dostat se na první příčky a porazit třeba i Bílou, která má letos šanci získat již 20. Zlatého slavíka.

Zapojit se do hlasování a rozhodnout o výsledném pořadí mají fanoušci možnost do 19. listopadu prostřednictvím webu www.ceskyslavikmattoni.cz. Slavnostní vyhlášení se pak odehraje v sobotu 25. listopadu 2017 od 20:20 hod. Večer bude moderovat Ondřej Sokol (46) a přímý přenos z Hudebního divadla Karlín v Praze bude vysílat televize Nova.

VIDEO: Kde je poslední místo odpočinku zpěvačky Věry Špinarové?

Video
délka: 00:15
1080p 720p 360p

Zesnulá zpěvačka Věra Špinarová má náhrobní desku po boku svého bratra Lubomíra na hřbitově v Ostravě. Karel Janeček

VŠE O SMRTI VĚRY ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Fotogalerie
47 fotografií