Nezapomenutelný představitel Švejka považoval svou chalupu skoro za druhý domov. Zažil zde spoustu krásných zážitků se svými syny i vnoučaty, ale jezdili sem za ním i jeho přátelé. Miloš Kopecký (†73) zde rád odpočíval, Jan Werich (†75) prý zase rád s Rudolfem chodil na ryby. Josef Kemr (†72) pak magii tohoto místa podlehl natolik, že si tu posléze také pořídil chatu a pravidelně sem jezdil.

Bohužel po skonu hereckých bardů tradice v podstatě zanikla. Nějaký čas sem ale hercovi synové Rudolf ml. (71) a Jan (62) přece jen jezdili. „Na chatu jezdil Rudolf sám a Honza si postavil hned vedle úplně novou krásnou chaloupku,"prozradila před lety Nedělnímu Aha! místní obyvatelka, paní Marie, která rodinu znala i osobně.

„Pak se nemohli dohodnout, zasekli se, takže to skončilo tak, že Rudla tam přestal úplně jezdit a Honzík tu svou prodal,“ dodala. Bratři Hrušínští se tehdy rozkmotřili dokonce natolik, že spolu dlouhou dobu nemluvili a nestýkali se. Nakonec se už ale stihli i usmířit.

Jan si pak spolu s manželkou Miluší Šplechtovou (59) pořídil statek v Dlouhé Lhotě u Třeboně. Do Plané už se tak nevrací, pokud tudy přímo neprojíždí. Moc často na rodinnou chalupu v jižních Čechách nejezdí ani starší brácha Rudolf.

„Několik let v Budějovicích, v Táboře i v Sušici provozoval galerie. Pak všechno zavřel a přestal jezdit i na chatu. Je to zoufalství, v jakém stavu to tam je," uvedl nyní pro Sedmičku jeden ze starousedlíků. „Po povodních v roce 2002 se už Rudla do oprav moc nepouštěl," dodal k nemovitosti, která prý chátrá. Sám představitel Vlastimila Peška z nekonečného seriálu Ulice se ale nevyjádřil.

Na chatu zřejmě nejezdí hlavně z nedostatku času. On ani ostatní dědicové nejstaršího člena hereckého klanu Hrušínských se ale zdráhají dům prodat. Zřejmě v tom hraje svou roli nostalgie a částečně i úcta k zesnulému Rudolfovi, který by si to jistě nepřál.

VIDEO: Rudolf Hrušínský je na mincích! Od Febiofestu ji převzal jeho syn!

Video
délka: 01:30

Rudolf Hrušínský je na mincích! Od Febiofestu ji převzal jeho syn! Eliška Vinterova, Petr Soukup

 

Fotogalerie
57 fotografií