Zpráva o hercově smrti zasáhla právě jak Dagmar Patrasovou, tak Josefa Dvořáka, který o ní doposud nevěděl. "Vůbec netuším, co v tuto chvíli říct. Je to smutný. Od té doby, co se naše cesty rozešly, jsme se čas od času potkali, ale pravidelně jsme se nevídali. Je mi to líto. Byl to velice sympatický člověk," řekl Blesku Dvořák.

Podle informací Blesku herec zemřel již v pondělí, jeho smrt potvrdil Jiří Suchý (85), v jehož Semaforu Novotný začínal - nejdříve jako tajemník, poté herec a režisér.

Smrti kamaráda lituje také někdejší prezident Herecké asociace Jiří Hromada (59). Ani on o ní nevěděl. "Je to velice překvapivé. Měnil se vizuálně, byl nemocen stárnutím, ale na nic si nestěžoval. Byl to uzavřený člověk," říká Hromada. "Poprvé jsem se s ním setkal v Semaforu, kam jsem chodil jako divák, a kde jsem ho vídal po boku těch nejzářivějších hvězd. Později jsme se vídali v kruhu přátel okolo režiséra Vladimíra Drhy. Nikdy jsem se s ním nenudil. Ať už to bylo o humoru nebo závažnějších věcech, vždy naše debaty končily s nadhledem, který mi dal hodně do života," dodává Hromada. 

Fotogalerie
14 fotografií