Podle Paroubkové byl život vedle někdejšího premiéra občas očistcem. „Být manželkou vrcholného, a navíc kontroverzního politika je náročné, protože i když jsem manžela vždy chtěla loajálně podporovat, znamenalo to často, že nemůžu projevovat své pravé emoce,“ popisovala Petra.

Přetvářka jí vadila vždycky, ale zejména v době, kdy prožívala velmi těžké období. „Například předtím, než se narodila Margaritka, jsem v krátkém čase dvakrát samovolně potratila. Jeden potrat prosákl na veřejnost pár minut po mé hospitalizaci, o tom druhém nikdo nevěděl,“ šokovala blondýnka v rozhovoru.

„Tehdy mi bylo strašně, byla jsem psychicky na dně, ale to na té situaci nebylo to nejhorší. Nejhorší bylo, že jsem se musela navenek tvářit, že je všechno v pořádku, dokonce jsem o tom musela lhát,“ líčila tlumočnice. Zatímco každá žena by v té chvíli měla nárok na klid a tichý smutek, ona se musela chovat, jako by se nic nestalo. „Místo, abych doma brečela do polštáře, což bylo jediné, co jsem chtěla, musela jsem jít na ples, tvářit se šťastně a všechny problémy popírat.“

Nakonec informace o jejích zdravotních problémech stejně vypluly napovrch. „Já musela lhát, abych se aspoň trochu ochránila. To bylo strašné,“ doplňuje zoufalá Paroubková s tím, že se cítí, jako kdyby celý její vztah s Jiřím byl postavený na lži. Už jen kvůli tomu, že se zamilovali v době, kdy byl ještě ženatý s první manželkou Zuzanou. Posléze přišly i další komplikace.  „Ano, měli jsme se rádi, já se vdávala z velké lásky. Jenže se objevovalo stále příliš mnoho »ale«. Situace se horšila,“ dodala.

VŠE O KRACHU MANŽELSTVÍ PAROUBKOVÝCH ZDE>>

Nakonec se vše vystupňovalo až do té míry, že letos v únoru odešla ze společného domu v Chuchli a už se tam nevrátila. Vzala s sebou i dcerku Margaritu (7) a dva rodinné fenky baseta. Jiří Paroubek posléze tvrdil, že ho opustila bez předchozího varování a na vysvětlení mu nechala pouze vzkaz, v němž napsala, že nemohla jinak. Podle Petry ovšem krize trvala delší dobu a odchod byl jen logickým vyústěním.

Zatímco bývalý politik se ke krachu vztahu mnohokrát veřejně vyjádřil a ne vždy zrovna vybíravě, Petra se držela spíše zpátky. Navíc neudělala ani krok bez ochranky. První rozhovor o detailech vztahu s Paroubkem poskytla teprve nyní.

Pokračování velkého rozhovoru s Petrou Paroubkovou čtěte v tištěném Nedělním Blesku!

Fotogalerie
77 fotografií