O tom, jak mohl vypadat nikdy nerealizovaný čtvrtý díl Slunce, seno, ufouni, koluje řada legend. Ta nejčastější, a Zdeňkem Troškou preferovaná je ta, že z natáčení sešlo kvůli sérii úmrtí hlavních herců. Až po letech scenárista Petr Markov prozradil skutečný důvod!

„Byl to vlastně jenom nápad o tom, že si ufouni přiletí pro babičku, kterou s sebou vezmou do vesmíru jako vzorového člověka. Tenkrát už to opravdu bylo s velkým časovým odstupem od třetího dílu, takže pár lidí mezitím odešlo, ale nebylo to ještě nijak masové, a hlavně Helena Růžičková, Jiří Růžička nebo Luděk Kopřiva byli naživu, takže to nebyl problém,“ popisuje ranou fázi příprav filmu Markov.

Video
délka: 00:34.30

Scenárista Petr Markov: Koho všeho urazilo Slunce, seno...? Petr Macek, Petr Soukup

Proč ale vše nakonec ztroskotalo? Kvůli roztržce mezi dvěma nejdůležitějšími pilíři komedie! „Povím vám drb. Zdeněk se nepohodl s Helenou Růžičkovou, nevím kvůli čemu přesně, a říkal mi, že moc nechce, aby v tom hrála. A co teď? Já mu řekl, že to není problém, že to začne tím, že Helena s Jirkou jedou na pole v tom svým gazíku, najednou se objeví létající talíř, oni po něm koukají, vjedou na železniční přejezd a smete je vlak. No a bude to,“ prozradil Markov. „Jenže Helena se to dozvěděla, a udělala všechno proto, aby se čtvrtý díl netočil…“

„Po »Ufounech« jsme ještě jednou přemýšleli o pokračování, a tam měl hrát podstatnou roli Jirka, kterého hrál Martin Šotola. Mělo se to odehrávat v Hošticích současnosti, kde jde do penze místní doktor. A Jirka, protože studuje medicínu, tak slíbí, že přemluví svoji kamarádku ze studií, aby do Hoštic nastoupila. Takže hoštický přijdou velkou parádou k vláčku a vystoupí z něj černoška. Nejdříve na ni koukají skrz prsty, ale pak tam někomu zachrání život. Tenhle nápad teď Zdeněk trošku použil v Babovřeskách,“ dodává Markov.

Video
délka: 00:32.25

Blažena ze Slunce, seno slaví 50! Troškovi se prvně ukázala jako prostitutka! Petr Macek

Fotogalerie
25 fotografií