Za všechno může role Šafránkové ve filmu Obecná škola. Ve »Strništi«, které mu dějově předchází, se totiž objevují všechny klíčové postavy včetně maminky o několik let mladší.

„Honza Svěrák původně plánoval, že Libuše Šafránková roli namluví a já pak budu hrát podle ní,“ prozradila Voříšková. „Tak jsem to ale dělat nechtěla. Jsem intuitivní herečka, pracuju s emocemi a myslím, že tento film je především o lásce maminky k jejímu chlapečkovi, přiznala herečka, která se i přes svůj nízký věk vzepřela režisérovi.

„Řekla jsem, že jestli chce Libušku, ať obsadí Libušku,“ prohlásila v rozhovoru pro Radiožurnál s tím, že se nakonec s režisérem domluvili na kompromisu. Roli tak mohla zahrát po svém, ale řídila se jeho radami.

Film v předpremiérách vidělo 11 tisíc diváků a hrubé tržby dosáhly 1,7 milionu korun. Jeho středeční premiéru v kině Lucerna si nenechal ujít herec Oldřich Kaiser s přítelkyní Dášou Vokatou, Jaroslav Uhlíř, Karel Šíp, Tereza Voříšková, Hynek Čermák s manželkou a samozřejmě autoři snímku Jan a Zdeněk Svěrákovi.

VIDEO: Lvem oceněný vtipálek Oldřich Kaiser: Partnerka nic nedostala, už má léta! 

Video
délka: 02:05

Lvem oceněný vtipálek Oldřich Kaiser: Partnerka nic nedostala, už má léta! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
11 fotografií