Ačkoliv odbor péče o dítě již rozkmotřené dvojici určil, kdy a jak se mají v péči o jejich dcerku střídat, podle muzikálového zpěváka to ale bylo k ničemu. Jeho bývalka mu prý Terezku nechce svěřovat. Noid se proto prý snažil modelku přesvědčit, aby ho pustila do domu ve Strakonicích. Zvonil, klepal, ale bez úspěchu.

Na místo se proto později vrátil v doprovodu mužů zákona. Snažil se tak zřejmě sehnat svědky, kteří by potvrdili, že mu žena návštěvy dítěte odpírá a maří tak úřední nařízení. „Nebudu řešit spor o dítě přes média. Na druhou stranu jsem rád, že i jejich sousedé vidí, že není v pořádku, abych se nemohl stýkat s dcerou,“ vyjádřil se pro deník Aha! Bárta k povyku ve Strakonicích.

„Nejsem jediný chlap, co po něm chce manželka výživné na sebe a na dítě, přitom mu brání s dítětem být. Ještě stále věřím sociálce. Víc to komentovat nebudu,“ dodal bývalý manžel Lucie Bílé (51), který prý Terezku neviděl už měsíc. Zato Dvořáková se k jeho obviněním nijak nevyjádřila. Sama už v minulosti nenechala na manželovi nit suchou. Tvrdila o něm, že trpí psychickými problémy a holduje alkoholu a drogám.

Podle odborníka bývají případy, kdy matka nechce bývalému partnerovi půjčovat dítě, poměrně komplikované. „Je to vymahatelné. Pokud matka nerespektuje nařízení soudu nebo sociálního odboru, mohou jí být uloženy sankce. Zpravidla pokuty,“ vysvětloval pro Aha! ombudsman JUDr. Stanislav Křeček.

VIDEO: Gábina se v pořadu Markéta dráždí celebrity svěřila, že problémy měli manželé delší dobu.

Video
délka: 04:51.22
Video se připravuje ...

Gábina Dvořáková, manželka Noida Bárty: Musím se krotit, aby náš vztah fungoval! Markéta Reinischová, Petr Soukup

„Když je to předběžné opatření, tedy není definitivně rozhodnuto, nedochází k žádnému odejmutí nezletilého. Soud k tomu ale může přihlédnout, až bude rozhodovat o trvalých poměrech,“ pokračuje a dodává, že nejsložitější je prokázat, že rodič skutečně nařízení soudu porušuje. „Největší problém je ale dokázat to. Matka řekne – dítě bylo nemocné, nebo že otec nepřišel včas. Řešením může být svědectví třetích osob. Obecně jsou to nicméně velmi složité, dlouhé a děti traumatizující spory.“

Fotogalerie
38 fotografií