Novotný dodnes s následky mrtvice bojuje, hlavně s krátkodobou pamětí. „Jinak si ale pamatuji skoro všechno. Akorát některé své pořady, které opakují, vidím poprvé. Předtím totiž nebyl čas! A musím říct, že se u toho směju,“ prozradil Blesku Novotný, jemuž se po mrtvici přidaly i další zdravotní potíže – infekce močového měchýře, problémy s ledvinami, hrtanem i srdcem, voperovali mu dvojitý bypass. S většinou z nich se nedá nic moc dělat.

Video
délka: 07:53.39

Bavič Petr Novotný po mrtvici: Před lidmi vydržím stát jen 10 minut! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

Lékaři jej totiž už nemohou uvést do umělého spánku a operovat. Petr se zkrátka naučil užívat si klidu a raduje se z každého dne doma. V nemocnicích, kde v posledních letech navštívil snad každé oddělení, se mu totiž nelíbilo. „Tam mě to opravdu nebavilo,“ přiznává legenda zejména novácké televizní zábavy. V posledních letech si navíc splnil sen – odvedl k oltáři všechny své tři děti: syna Pavla i dcery Lenku a Soňu.

„Táta každému z nás řekl, že nám půjde jen na jednu svatbu. On se ale opravdu u nás v rodině už 200 let nikdo nerozvedl,“ prozradil Pavel Novotný s tím, že v posledních letech bavič dostával k Vánocům pravidelně ultrazvuk s novým vnoučetem na cestě. „Letos to ale asi bude bez dítěte, a oženit nám zbývá jen Lukáše, našeho adoptovaného bratra, ale ten ještě nemá děvče,“ směje se bavičův syn.

VIDEO: Pavel Novotný o zdravotním stavu táty: V lednu málem umřel, jak je na tom teď? 

Video
délka: 01:39.27

Pavel Novotný o zdravotním stavu táty: V lednu málem umřel, jak je na tom teď? Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
23 fotografií