Zpěvák totiž v Německu uspěl v konkurzu na muzikál Tanz der Vampire, který se u nás pod názvem Ples upírů od letošního února hraje v GOJA Music Hall. V české verzi se Kříž žádného partu nezhostil.

Zato za hranicemi po jeho talentu bez váhání sáhli. Dvojnásobný držitel ceny Thálie si v oblíbeném představení zkusí hned několik různých rolí, včetně hlavní úlohy. Ostatně zkouškám prý věnoval kolem devíti hodin denně.

Premiéru si ve stuttgartském divadle Palladium Theater herec odbyl ve středu 2. srpna a zahrál si upíra v noční můře, která se v ději zdá Alfrédovi a profesoru Abronsiovi. Podpořit ho přijeli jeho nejbližší v čele s manželkou Marií (27), rovněž herečkou, kterou můžete znát z muzikálů Rocky, Atlantida či Srdcový král. Od září ji uvidíme též v Krysařovi divadla Kalich.

„Včera jsem tu měl na otočku vzácnou návštěvu. Moji Marušku, mamku a taťku,“ pochlubil se na sociální síti šťastný herec. „Udělali mi radost, že přijeli. Vypadali, že odjížděli nadšení,“ dodal.

Jistě ho těšilo, že mu výkon nezkritizoval tatínek, zpěvák Oldřich Kříž (56). Ten se původně věnoval opernímu zpěvu, ale v současnosti též hraje v muzikálech (například Ať žijí duchové, Antoinetta či Mamma Mia!) a věnuje se i režii. Otec se synem se před lety též sešli na jednom jevišti, konkrétně v představení Kladivo na čarodějnice. „Honza byl v roli faráře, který mě, jako děkana Lautnera, nechal na konci upálit,“ práskl Nedělnímu Aha! před časem Oldřich.

Jan se zatím chystá v cizině strávit minimálně celou jednu sezonu. Už 11. srpna se pak zhostí i vysněné role upířího hraběte Krolocka, v níž se v pražské produkci alternují Bohuš Matuš (43) a Marian Vojtko (44).

VIDEO: V Praze Jan Kříž exceloval v muzikálu Rocky. Jak promluvil o náročné přípravě?

Video
délka: 02:11

Jan Kříž: Jsem z Rockyho unavený a hladový! Petr Soukup,David Turek

 VŠE O ČESKÉM NASTUDOVÁNÍ PLESU UPÍRŮ ZDE>>

Fotogalerie
35 fotografií