"Bylo to naprosto šílené. Ujdete tři kroky a málem se udusíte, v noci jsem nemohla spát, protože jsem se dusila. Ve stanu nás bylo pět a já jsem nechtěla ostatní budit, tak jsem se tam loučila se životem a představovala si, jak mě tam rozsekají a nechají sežrat supům," rozpovídala se Světlana Nálepková o jednom z nejintenzivnějších zážitků svého života. 

"Bylo to tak strašně náročné, že jsem svoje kamarády prosila, ať mě tam nechají. Už jsem vážně nemohla dál. A moje neteř Anička, která tam byla se mnou mi říkala: "Tetičko, prosím tě, neumírej a pojď!" Byla jsem ale ve stavu, že už neujdu ani krok, vzdala jsem to," řekla herečka v rozhovoru pro časopis Téma.

Nakonec však těžký trek přežila a do Tibetu se vrátila. Dokonce byla i meditovat v naprostém tichu. I když to byla obrovská bolest, protože musela hodiny sedět s překříženýma nohama. Nakonec však došla svému cíli a dostalo se jí sebeodpuštění za to, že si vybírala pořád dokola stejný typ partnerů, a za neuspokojivé vztahy.

"Neměla jsem příliš idylické dětství. Otec byl vznětlivý násilnický východňár a domácí násilí u nás bylo skoro na denním pořádku. Terčem byla většinou maminka," vysvětlila herečka, která se díky meditaci a józe vrhla i na regresivní terapii. Ta jí pomohla vyřešit vnitřní problémy, které v sobě měla a navíc se jí herečka začala sama věnovat.

Video
Video se připravuje ...

Světlana Nálepková: V Himalájích zase bojovala o život! Krvácela několikrát denně! Petr Macek, Petr Soukup, Markéta Reinischová

CO JE REGRESIVNÍ TERAPIE?

Řízené vzpomínání a vybavování si událostí pod vedením terapeuta. Při něm si pacient vybavuje (potlačené) traumatické vzpomínky a jejich uvědoměním a následným zpracováním (abreakcí) je schopen se vyrovnat s negativními vlivy těchto událostí, které se projevují nebo mohou projevovat v přítomnosti nejrůznějšími formami (psychosomatické a psychické problémy). Regresní terapie má za cíl pochopit a zpracovat traumata, která se mohou projevit třeba i za velmi dlouhou dobu po vzniku jejich příčiny.

Fotogalerie
23 fotografií