18. říjen 2019
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela

Celebrity u zkoušek z dospělosti: Poznáte, kdo je kdo?

/
 • Jak vypadaly celebrity na maturitních tablech?
  6. června 2017 ● 16:05

  Maturity jsou v plném proudu! Podívejte se, jak vypadaly známé tváře, když před lety skládaly zkoušku z dospělosti a ještě netušily, kam je život zavane...

 • 1.

  Eva Pilarová (77)

  V roce 1958 Eva odmaturovala ještě jako Bojanovská na čtyřleté vyšší hospodářské škole – dnešní obchodní akademii. Potom ji přijali na pěvecké oddělení Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. To již bylo jasné, že z Evy úřednice nebude. Naopak při studiu hostovala v divadle Večerní Brno a nahrávala pro brněnský Československý rozhlas. V roce 1960 opustila rodnou Moravu a přijala angažmá v pražském divadle Semafor.

  VIDEO: Eva Pilarová o tom, jak jí rakovina změnila pohled na život!

  Video
  délka: 02:58

  Eva Pilarová: Rakovina mi změnila pohled na život! Dávali mi rok a půl života! Petr Macek, Petr Soukup, Markéta Reinischová

  Eva Pilarová

  Eva Pilarová

 • 2.

  Karel Voříšek (53)

  Maturoval na gymnáziu v Kralupech nad Vltavou, potom pokračoval ve studiu na Filozofické fakultě pražské Univerzity Karlovy. V roce 1985 se pak Karel stal hlasatelem Československé televize. V letech 1999 až 2013 byl moderátorem Televizních novin, několikrát vyhrál v anketě popularity TýTý. V současné době je moderátorem Zpráv na Primě.

  Karel Voříšek

  2000: Karel Voříšek, když moderoval na Nově Televizní noviny.

 • 3.

  Karel Vágner (75)

  Slavný skladatel, autor hitu století Holky z naší školky, se chtěl původně věnovat sportu. Těžký úraz ale ve vteřině změnil jeho životní plány. Vyučil se a začal se věnovat muzice. V roce 1966 odmaturoval na konzervatoři a začal hrát s kapelou Karla Duby. Ten bohužel v roce 1968 zahynul v Mongolsku spolu s dalšími kolegy. Vágner potom působil v americkém muzikálu Hair a pak zakotvil na čas v Semaforu.

  Karel Vágner
  Karel Vágner
  Autor: D. Kundrát, M. Rušinová, M. Pátek, M.Hykl, D. Černovský, archiv Blesku

  Karel Vágner

 • 4.

  Martin Chodúr (27)

  Vystudoval hru na klarinet na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na svůj obor nezanevřel. Naopak. „Když mám nějaký koncert, vždycky ho obohatím o hru na klarinet. Nepřestal mě dodnes bavit,“ říká Chodúr, který se už teď připravuje na letošní adventní koncert, který bude mít v listopadu v pražském Divadle U Hasičů. „Vím, že je to brzo, ale už teď raději cvičím.“

  Martin Chodúr

  Martin Chodúr

 • 5.

  Štěpánka Fingerhutová (20)

  Představitelka psychopatky Šárky ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se na maturitním table pěkně odvázala se svými spolužáky z Pražské konzervatoře. Všichni se nechali nafotit nahoře bez.

  Štěpánka Fingerhutová

 • 6.

  Anna Fialová (21)

  V maturitním ročníku 2014/2015 neodhazovala podprsenku jen Štěpánka, ale i Anna Fialová (21), jejímž dědečkem je Limonádový Joe Karel Fiala (91).

  Anna Fialová

  Anna Fialová

 • 7.

  Martin Stropnický (60)

  Narodil se v Praze, ale jako syn diplomata v obchodní sféře vyrůstal v Itálii a Turecku. V Ankaře zahájil středoškolská studia na francouzském lyceu, ale maturoval v Praze v roce 1974. Tehdy začal jevit zájem i o herectví.

  Původně chtěl Stropnický studovat zahraniční obchod, filmová nabídka ale rozhodla jinak. Prošel konkurzem na hlavní roli v jedné z povídek ve filmu Tak láska začíná a ztvárnil postavu učně Dušana, který se dostává na morální scestí.

  Martin Stropnický

  Ministr obrany Stropnický

 • 8.

  Jitka Zelenková (66)

  Maturovala v roce 1968 na gymnáziu, tehdy střední všeobecně vzdělávací škole, v Poděbradech. „Nikdy jsem nevěděla, co je to učit se do školy, a tak dodnes nechápu, jak jsem mohla gympl vystudovat. Už jsem měla za sebou úspěchy v talentových soutěžích, jezdila jsem zpívat do Prahy, filmovala a vůbec žila bohémským životem. Nechápu, jak jsem to mohla vydržet a zároveň i zvládat školu,“ říká Zelenková.

  Jitka Zelenková

  Jitka Zelenková

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

pochcanycarmin: Zelenkovou pamatuji. I výlohu Supraphonu, když tam začali prodávat její první desku. Před maturitou nám zpívala v kapele Crystal a ráda chodila s nadrženými studenty na kolej. Jo ten bohémský život...

(07. 06. 2017 10:55)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy