Pondělí 26. říjen 2020
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Celebrity u zkoušek z dospělosti: Poznáte, kdo je kdo?

/
 • Jak vypadaly celebrity na maturitních tablech?
  6. června 2017 ● 16:05

  Maturity jsou v plném proudu! Podívejte se, jak vypadaly známé tváře, když před lety skládaly zkoušku z dospělosti a ještě netušily, kam je život zavane...

 • 1.

  Eva Pilarová (77)

  V roce 1958 Eva odmaturovala ještě jako Bojanovská na čtyřleté vyšší hospodářské škole – dnešní obchodní akademii. Potom ji přijali na pěvecké oddělení Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. To již bylo jasné, že z Evy úřednice nebude. Naopak při studiu hostovala v divadle Večerní Brno a nahrávala pro brněnský Československý rozhlas. V roce 1960 opustila rodnou Moravu a přijala angažmá v pražském divadle Semafor.

  VIDEO: Eva Pilarová o tom, jak jí rakovina změnila pohled na život!

  Video
  délka: 02:58.90

  Eva Pilarová: Rakovina mi změnila pohled na život! Dávali mi rok a půl života! Petr Macek, Petr Soukup, Markéta Reinischová

  Eva Pilarová

  Eva Pilarová

 • 2.

  Karel Voříšek (53)

  Maturoval na gymnáziu v Kralupech nad Vltavou, potom pokračoval ve studiu na Filozofické fakultě pražské Univerzity Karlovy. V roce 1985 se pak Karel stal hlasatelem Československé televize. V letech 1999 až 2013 byl moderátorem Televizních novin, několikrát vyhrál v anketě popularity TýTý. V současné době je moderátorem Zpráv na Primě.

  Karel Voříšek

  2000: Karel Voříšek, když moderoval na Nově Televizní noviny.

 • 3.

  Karel Vágner (75)

  Slavný skladatel, autor hitu století Holky z naší školky, se chtěl původně věnovat sportu. Těžký úraz ale ve vteřině změnil jeho životní plány. Vyučil se a začal se věnovat muzice. V roce 1966 odmaturoval na konzervatoři a začal hrát s kapelou Karla Duby. Ten bohužel v roce 1968 zahynul v Mongolsku spolu s dalšími kolegy. Vágner potom působil v americkém muzikálu Hair a pak zakotvil na čas v Semaforu.

  Karel Vágner
  Karel Vágner
  Autor: D. Kundrát, M. Rušinová, M. Pátek, M.Hykl, D. Černovský, archiv Blesku

  Karel Vágner

 • 4.

  Martin Chodúr (27)

  Vystudoval hru na klarinet na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na svůj obor nezanevřel. Naopak. „Když mám nějaký koncert, vždycky ho obohatím o hru na klarinet. Nepřestal mě dodnes bavit,“ říká Chodúr, který se už teď připravuje na letošní adventní koncert, který bude mít v listopadu v pražském Divadle U Hasičů. „Vím, že je to brzo, ale už teď raději cvičím.“

  Martin Chodúr

  Martin Chodúr

 • 5.

  Štěpánka Fingerhutová (20)

  Představitelka psychopatky Šárky ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se na maturitním table pěkně odvázala se svými spolužáky z Pražské konzervatoře. Všichni se nechali nafotit nahoře bez.

  Štěpánka Fingerhutová

 • 6.

  Anna Fialová (21)

  V maturitním ročníku 2014/2015 neodhazovala podprsenku jen Štěpánka, ale i Anna Fialová (21), jejímž dědečkem je Limonádový Joe Karel Fiala (91).

  Anna Fialová

  Anna Fialová

 • 7.

  Martin Stropnický (60)

  Narodil se v Praze, ale jako syn diplomata v obchodní sféře vyrůstal v Itálii a Turecku. V Ankaře zahájil středoškolská studia na francouzském lyceu, ale maturoval v Praze v roce 1974. Tehdy začal jevit zájem i o herectví.

  Původně chtěl Stropnický studovat zahraniční obchod, filmová nabídka ale rozhodla jinak. Prošel konkurzem na hlavní roli v jedné z povídek ve filmu Tak láska začíná a ztvárnil postavu učně Dušana, který se dostává na morální scestí.

  Martin Stropnický

  Ministr obrany Stropnický

 • 8.

  Jitka Zelenková (66)

  Maturovala v roce 1968 na gymnáziu, tehdy střední všeobecně vzdělávací škole, v Poděbradech. „Nikdy jsem nevěděla, co je to učit se do školy, a tak dodnes nechápu, jak jsem mohla gympl vystudovat. Už jsem měla za sebou úspěchy v talentových soutěžích, jezdila jsem zpívat do Prahy, filmovala a vůbec žila bohémským životem. Nechápu, jak jsem to mohla vydržet a zároveň i zvládat školu,“ říká Zelenková.

  Jitka Zelenková

  Jitka Zelenková

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

pochcanycarmin: Zelenkovou pamatuji. I výlohu Supraphonu, když tam začali prodávat její první desku. Před maturitou nám zpívala v kapele Crystal a ráda chodila s nadrženými studenty na kolej. Jo ten bohémský život...

(07. 06. 2017 10:55)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy